Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia z hlboko veriacich rodín prezradili, aké bežné veci sa u nich považovali za hriech

"Cudné dievčatá nežujú žuvačky."

Žuvačky, plyšové hračky či animované rozprávky boli neodmysliteľnou súčasťou nášho dospievania, niektoré deti o nich však mohli len zbožne snívať. Napríklad tieto. Ľudia, ktorí vyrastali v hlboko veriacich rodinách, nedávno na Reddite prezradili, aké bežné veci boli u nich doma považované za hriech. Tie najzaujímavejšie z ich priznaní sme zozbierali v tomto článku, tak sa teda poďme na ne spoločne pozrieť.

1. Nesmel som sledovať, ako sa ľudia v telke bozkávajú. Mama mi vždy zakryla oči a povedala, že ak budem nakúkať, vrany mi v pekle vyďobú oči.

2. V zvučke rozprávky Arthur sa spievalo „ver v seba samého“. Naši mi ju zakázali pozerať, pretože „v tejto domácnosti veríme len v Boha“.

3. Keď naši zistili, že sa Pokémoni vyvíjajú, zabavili mi všetky kartičky a zakázali mi sledovať to v telke. Báli sa, že začnem veriť, že evolúcia je skutočná.

4. „Keď myslíš na hriech, je to to isté, ako keby si zhrešil.“ Keď ma videli, ako sa pozerám na policu so sušienkami po tom, čo mi povedali, že si dať nemôžem, dostal som trest a musel som prosiť o odpustenie. Miestami som mal pocit, že si vymýšľajú, čo sa mi asi odohráva v hlave, len aby som sa mal za čo ospravedlňovať.

5. Pamätám si, ako som raz prišiel domov a našiel som svojho plyšového Pikachu s odstrihnutými ušami. Keď som chcel vedieť, prečo to spravili, otec mi povedal: „Lebo vyzerali ako rohy diabla.“

Shutterstock

6. Mali sme zakázané počúvať „normálnu“ hudbu. Raz sme s bratom našli pri smetiakoch budík, ktorý zároveň slúžil ako rádio, a doteraz si pamätám, ako sme celé noci bdeli pod perinou a počúvali konečne niečo iné ako chválospevy. Jedna z mojich najkrajších spomienok na detstvo.

7. Moji rodičia neboli veriaci, ale rodiny všetkých mojich kamarátov áno. Raz som spal u kamaráta, pri raňajkách sme začali rozoberať Harryho Pottera a jeho mama skoro vyskočila z kože. „Akákoľvek mágia je dielo samotného Satana!“ kričala po nás. Mal som ledva desať a už vtedy som si hovoril, že to nie je s kostolným poriadkom.

Slovák ovláda Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Odporúčame prečítať:

Mladý Slovák ovláda Medzinárodnú vesmírnu stanicu: Sme jediný takýto tím, ktorý v reálnom čase každodenne pracuje s astronautmi

8. Počas celého dospievania mi tlačili do hlavy, že veda je výmysel, každý vedec je šarlatán a ak uverím čo i len slovu, ktoré vypustí z úst, som hriešnik a zhorím v pekle. Taká vec ťa poznačí.

9. V škole sme preberali niečo o hadoch a ja – ako každé druhé decko, čo malo rado zvieratá – som si myslela, že sú fakt super. Na druhý deň si spolužiačka doniesla Bibliu a prečítala mi pasáž, v ktorej had zviedol Evu, aby mi dokázala, že vôbec nie sú super. Dnes je ateistka.

10. Žuvačky boli u nás doma zakázané, lebo „cudné dievčatá nežuvajú žuvačky“.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.