Ľudia z rôznych krajín sveta prezrádzajú, prečo sa hanbia za tú svoju

Slovensko nie je jediný štát, ktorý má problémy…

Zdroj: Need Pix

Zdravotníctvo, školstvo, korupcia, doprava… menovať, čo všetko je zle na Slovensku, by sme skutočne mohli do Vianoc a každý Slovák vie z brucha hodiť minimálne jednu vec, za ktorú na svoju domovinu vôbec nie je hrdý. No čo ostatné krajiny? Aj ony majú predsa čo-to na rováši, a hoci nám sa takmer každá zahraničná krajina vidí ako zem zasľúbená, má to ďaleko od pravdy.

Nedávno sa ľudia na Reddite z rôznych kútov sveta podelili o veci, za ktoré sa za svoju krajinu hanbia. Padli tam bizarné vojny, zlé politické rozhodnutia, a aj nejaké tie drobnosti, ktoré síce nie sú žiadna katastrofa, no aj tak sa nad nimi človek pozastaví. My sme vám niektoré z týchto záležitostí vyzbierali v dnešnom článku.

• Brazília: Minulý týždeň bola u nás v Salvadore, štvrtom najväčšom meste Brazílii, na ulicu umiestnená „chladnička solidarity“. Bol to charitatívny projekt – chladnička, do ktorej mohli ľudia vložiť jedlo, ktoré už nechceli a bezdomovci si ho mohli následne zobrať. Ukradli ju. Za menej ako 24 hodín.

• Dánsko: Jeppe Kofod, náš aktuálny minister zahraničných vecí, mal spätne v roku 2008 obrovský škandál. Vtedy ako 34-ročný muž mal sexuálny styk s 15-ročným dievčaťom. Nebol trestne stíhaný, pretože to bolo v podstate legálne, ale aj tak mi je z toho na grc.

Severné Írsko: Sekretársky konflikt, nelegálne užívanie drog, s ktorým nikto nič nerobí, a hlavne fakt, že už sme viac ako 930 dní bez fungujúcej vlády len preto, že sa naši politici nevedia zhodnúť na nepodstatnom zákone. Ľudia čakajú, či to vyrieši 21. október. Na jednej strane bude super, ak ostane vláda dovtedy nečinná, lebo dostaneme povolenie na homosexuálne sobáše a potraty. Na druhej strane môže nastať anarchia…

• Portugalsko: Takto vyzerá testovanie našich vojenských námorných dronov. Človek nevie, či sa má smiať alebo plakať. Na ich obhajobu, nikto netvrdil, že majú vedieť dobre lietať…

Chorvátsko: Našinci milujú básniť o tom, že Nikola Tesla je „náš“. Naša krv, naša inteligencia a tak ďalej, a tak ďalej. Pritom jeho múzeum v našom hlavnom meste vyzerá ako výsmech. Sú to len dve maličké miestnosti, a keď sme tam išli na strednej s triedou na exkurziu, museli sme sa rozdeliť na dve skupinky. Naraz sme sa všetci totiž dovnútra nezmestili.

• Škótsko: Bordel. Všade samý bordel. Na to, aká sme hrdá krajina, ako si búchame do hrude a tvárime sa, že sme niečo viac, tu je neskutočný neporiadok. Každú cestu lemujú odpadky. Nie prázdne plechovky a ohorky od cigariet, ale reálny odpad ako staré sedačky, nefunkčné chladničky… naše cesty sú verejná skládka. Človek by povedal, že kvôli turizmu sa budú udržiavať aspoň tie väčšie mestá, ale nie. Napríklad taký Glasgow je na tom úplne rovnako.

Holandsko: Naša vláda zaplatila Microsoftu 10 miliónov eur, aby neprestal podporovať Windows XP. Pretože všetky ich počítače bežali na tomto operačnom systéme.

Kuvajt: Niekoľko rokov dozadu sa u nás konal olympijský turnaj. Počas finálnej ceremónie, keď sa udeľovali medaily, začala namiesto skutočnej hymny Kazachstanu hrať paródia z filmu Borat. Chalanisko, ktorý mal na starosti ozvučenie, ju stiahol z YouTube a zabudol skontrolovať, či náhodou nie je plná vulgarizmov a urážok.

• Spojené štáty: Máme v repertoári úžasné medicínske talenty, to najlepšie vybavenie, zdroje… aj napriek tomu je každá návšteva lekára, hoci aj s banálnym problémom, finančné aj logistické peklo. Skryté poplatky, poisťovne, ktoré sa ťa snažia ošklbať, prípadne nepokrývajú veci, ktoré sľúbili, že pokrývať budú. Aj napriek tomu všetkému lekári nenesú za svoje činy žiadnu zodpovednosť a ich chybné diagnózy, ktoré končia fatálne, nikto nerieši.

• Británia: Je to drobnosť, ale neznášam, ako sa všetci Briti na internete predbiehajú v tom, kto je viac „britský“. Robia memes o počasí, politike, pití čaju a podobných srandách, lebo aby ukázali Američanom… ani vlastne neviem, čo. Nepovedal by som, že je to nejaký hrdelný zločin, len instantný cringe.

• Spojené arabské emiráty: Naozaj sa im to podarilo. Človek si teraz nemôže kúpiť sójovú omáčku, kým nemá osemnásť, pretože obsahuje určité percento alkoholu (vďaka fermentácii), a teda je považovaná za alkoholický nápoj. Ešte raz opakujem, sójová omáčka.

• Rusko: Akurát sme mali pomerne mierumilovnú manifestáciu za spravodlivé voľby a množstvo ľudí skončilo za mrežami len tak, bez žiadneho konkrétneho dôvodu. A to vrátane chlapíka, ktorý len bežal okolo v rámci svojho rutinného cvičenia. Okrem toho máme zákon o tom, že nesmieme raniť city pobožných ľudí, ani si strieľať z vlády na internete.

Marco Verch / Flickr (https://www.flickr.com/photos/[email protected]/28604968077)

• Austrália: Prehrali sme vojnu s emu. Seriózne, počas druhej svetovej vojny sa nám podarilo zajať viac ako 100-tisíc talianských vojakov, ale obrovské operence, ktoré navyše nevedia ani lietať? Nie. Úplne bez šance. Boli sme takí bezradní, že sme museli o pomoc požiadať Britov. V boji proti emu. Naša krajina je jedna veľká sci-fi novela.

• Katalánsko: Naša krajina sa stala nezávislou. Na celých osem sekúnd. Prezident počas svojej reči deklaroval nezávislosť, len aby ju o osem sekúnd neskôr zase zrušil. Naivne si myslel, že toto šľachetné gesto pomôže rokovaniam medzi krajinou a obyvateľmi, ktorí sa snažili vydupkať si nezávislosť.

• Lotyšsko: Zanedbávali sme armádu solídnych 20 rokov, a potom sme boli veľmi prekvapení, keď nám Ukrajina vyhlásila vojnu. Vláda sa to, samozrejme, snažila uhrať do autu, tvárila sa, že sa nič nedeje a nie je dôvod na rozruch. Zároveň učinila niekoľko uponáhľaných a nepremyslených investícií do armády, ktoré štát stáli stovky miliónov eur a prostredníctvom nevydarených kampaní doslova žobrala o to, aby sa niekto k armáde pridal.

• Saudská Arábia: Zákaz voľného vycestovania pre všetky ženy. Pre mňa ako učiteľa bolo vždy problematické brať dievčatá z triedy na nejaké zahraničné zájazdy. Aj napriek tomu, že mali všetky vybavené víza (na ktoré je potrebný súhlas otca) sa vždy na letisku našiel nejaký prudko konzervatívny pracovník, ktorý trval na tom, že zavoláme každému jednému otcovi a vypýtame si povolenie osobne. Našťastie sa to hýbe správnym smerom a tento týždeň zákon padol.

Wikimedia Commons (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bangladeshi_Women_at_Jabal_al-Noor,_Makkah_on_4_April_2015.JPG)

Zdroj: Fededillerjohn / Reddit

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Bizarné spôsoby, vďaka ktorým sa ti zaručene podarí zničiť každé rande


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME