Sobota 20.8.2022
sk
Anabela
cz
Bernard
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia z rôznych pracovných odvetví prezradili, čo by mali všetci vedieť o tom ich

Tajomstvá zo zákulisia rôznych povolaní, ktoré si doposiaľ nevedel.

Život je príliš krátky, aby si si vyskúšal každú profesiu na svete, no vďaka internetu môžeš nahliadnuť do zákulisia mnohých z nich aj bez toho. Napríklad aj vďaka článkom, ako je tento. Ľudia na Reddite sa nedávno podelili o tajomstvá zo svojej práce, ktoré by mal vedieť každý, a my sme tie najzaujímavejšie z nich zozbierali v tomto článku. Pripravený? Tak si ich teda poďme prečítať.

1. Šofér kamióna: Ten priestor medzi mnou a autom predo mnou je tam preto, aby som nikoho nezabil, nie preto, aby si sa tam šupol, lebo máš pocit, že idem pomalšie. Moje auto má 14 ton. Za sekundu nezabrzdí, ani keby som sa na hlavu postavil.

2. IT-čkár: Osemdesiat percent problémov sa naozaj vyrieši reštartom zariadenia. Pri tých zvyšných dvadsiatich sa ale zo mňa stáva skutočný detektív.

3. Sestrička na pohotovosti: Pacientov neberieme podľa toho, kedy prišli, ale podľa toho, v akom sú stave. Vážne zranenia majú prednosť a to, že si prišiel sanitkou, ešte nič neznamená. Je smutné, že to vôbec treba ľuďom vysvetľovať.

4. Verejný obhajca: Nerobím to preto, že som si nenašla inú prácu, ale preto, že chcem, aby sa aj ľuďom bez peňazí dostalo spravodlivosti. Ľudia si často myslia, že súkromní právnici sú lepší, no v skutočnosti sme to práve my, ktorí máme viac klientov, a teda aj podstatne viac skúseností.

Ľudia z rôznych pracovných odvetví prezradili, čo by mali všetci vedieť o tom ich
Shutterstock

5. Operátorka tiesňovej linky: Vždy, vždy, vždy povedz najprv svoju adresu. Vždy. Aj keď vedľa teba niekto práve umiera, adresa je prvoradá, aby sme tam mohli niekoho poslať. Väčšina ľudí automaticky očakáva, že nám to ukáže, odkiaľ volajú, no nie vždy sa dá spoľahnúť na technológie. Istota je guľomet.

6. Kuchár: Osemdesiat percent kuchárov má problémy s drogami alebo alkoholom. Gastro sektor nie je pekné miesto.

Odporúčame prečítať:

Máš zlý deň? Určite nie horší ako týchto 20 ľudí, ktorým sa smola lepí na päty

7. Opatrovateľka detí: Deti vedia byť otravné, ale ani zďaleka nie také otravné ako ich rodičia. Ak nejakú rodinu posielam k vode, tak to je vždy kvôli rodičom. Človek by neveril, koľko zazobaných ľudí si zaobstará decko ako doplnok s vedomím, že nemá najmenší záujem podieľať sa na jeho dobrej výchove. Smutné. A frustrujúce.

8. SBS-kár: Nie som tam preto, aby som ťa chránil. Mám pozorovať, čo sa deje, a hlásiť, ak niečo nie je v poriadku. Ľudia si myslia, že ak má budova SBS-kára, sú relatívne v bezpečí. Nemôžu byť ďalej od pravdy.

Ľudia z rôznych pracovných odvetví prezradili, čo by mali všetci vedieť o tom ich
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť