Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Dostať dnes hypotéku nie je vôbec jednoduché, a pokiaľ nechceš zvyšok života stráviť pod záštitou maminej sukne, veľa možností ti neostáva. Môžeš skúsiť život pod mostom alebo sa odpásť kamsi do džungle, alebo, a to je asi najprijateľnejšia možnosť, si môžeš niečo prenajať. Lenže ani to nie je práve med lízať. A tým dupľom, ak sa stretneš s takými majiteľmi ako títo ľudia z Twitteru.

1. Strhol nám peniaze z depozitu, pretože sme pred odchodom nepokosili trávnik. Bol december. Na záhrade bolo pol metra snehu.

2. Suseda nado mnou ma pravidelne vytápala. Po stenách sa mi razila voda a na mnohých miestach sa tvorila hnusná čierna pleseň. Keď som sa o tom snažila informovať majiteľa, odbil ma s tým, že pleseň sa netvorí, keď ťa niekto vytopí, ale keď človek často dýcha. ČASTO DÝCHA. Dobre, nabudúce sa pôjdem nadýchať von.

3. Rozhodol sa predať byt a obhliadky s potenciálnymi kupcami robil, ako sa mu zachcelo. Ani sa neunúval mi to oznámiť. Ja som v tom čase robieval nočné, cez deň som spával a z času na čas som sa zobudil o tretej popoludní na to, že mi niekto cudzí stojí nad posteľou a kontroluje, ako sú na tom okná.

4. Chcel nás vyhodiť, lebo sme mali v kúpeľni príliš vlhko a začali sa tam tvoriť plesne. Vraj sme tam mali dlhšie kúriť, tak sa to predsa robí. Tak sa to predsa robí, ale, samozrejme, len za predpokladu, že kúrenie nie je na časovač, ktorý nastavil majiteľ a nedá sa zmeniť. Argument neobstál.

5. Toto je chladnička na byte mojej kamarátky. Tú dieru spravil potkan. Áno, potkan sa jej prežral do chladničky a majiteľ nielenže odmietol kúpiť novú, ani sa neobťažoval zavolať deratizátora.

6. Prenajímala som si byt s ďalšími troma babami. Bol smradľavý, plesnivý a netiekla tam teplá voda. Z bojlera unikal oxid uhoľnatý a my sme sa z neho, prekvapivo, priotrávili. Až vtedy majiteľ zavolal odborníka, nech ho skontroluje. Ten vyhlásil celý byt za život ohrozujúci a poradil nám, nech si radšej nájdeme iný.

7. Hneď vedľa mojej kúpeľne bola miestnosť, kde majiteľ skladoval nejaké staré haraburdy. Chodil tam, ako sa mu zachcelo. Prvýkrát, keď to spravil, som bola akurát naložená vo vani. Nakukol dnu, videl, že sa kúpem, a pohodovo zahlásil: „Mňa si nevšímaj, akoby som tu ani nebol.“ A išiel ďalej.

8. V mojej izbe sa už niekoľko dní držal príšerný smrad a ja som nevedela zistiť príčinu. Zavolala som teda majiteľovi. Po „dôkladnej“ inšpekcii skonštatoval, že mám pravdepodobne pod parketami mŕtveho potkana, a odišiel. Nebude predsa kvôli zápachu trhať celú podlahu, však?!

9. Zakázal nám zamykať zadné dvere, pretože chce mať nonstop prístup do svojej kôlne vzadu na záhrade. Chodí do nej uprostred noci a vôbec ho netrápi, že sa tam okrem neho môže dostať prakticky ktokoľvek.

10. Mesiace ignoroval naše sťažnosti na dieru v strope, až sa tesne pred Vianocami celý zrútil a takmer nás prizabil. Nejaký čas sme nemali prístup do obývačky a kuchyne, ale prekvapivo sme aj tak museli platiť nájom v plnej výške.

11. Na výške som bývala na priváte a môj prenajímateľ bol prvotriedny úchyl. Po podpise zmluvy trval na tom, že ma odvezie do školy. Pri vystupovaní si neodpustil poznámku, že mu auto teraz vonia po mojom parfume a že je to strašne vzrušujúce.

Keď som sa chcela sťahovať preč, vláčil do bytu pofidérnych chlapov, akože na „obhliadku“, a každému nezabudol zvýrazniť, že „táto krásna cicuška nie je v cene nájmu“.

12. Pod náporom vody sa na stenách vydúvali tapety. Všade bolo vlhko, na niekoľkých miestach nám kvapkalo zo stropu, a majiteľ? Podložil pod tie miesta prázdne vedrá a odkázal nám, nech sa trošku vzmužíme. Veď môže byť aj horšie…

13. Prvú noc na novom byte som zabuchla dvere svojej izby a kľučka mi ostala v ruke. Opravár prišiel až na ďalší deň ráno a vymontoval rovno celé dvere. Týždeň som bola bez nich, pred ďalšími spolubývajúcimi som sa cítila ako vo výklade, a keď konečne prišiel chlapík a namontoval mi nové, schuti som ich zabuchla… a kľučka mi ostala v ruke.

14. Snažil som sa mu vysvetliť, že odmietam nechať dom bez dozoru, keď budú otvorené všetky okná aj dvere. Malo sa totiž maľovať, maliar mal čas, len kým som ja bol v práci, a chcel nechať všetko pootvárané, aby sa to rýchlo uschlo. Majiteľovi to prišlo ako skvostný nápad a ja som z toho vyšiel ako ten tvrdohlavý.

15. Na obhliadke sme videli krásny domček s priestrannou záhradou, tak sme ho zobrali. Po nasťahovaní nás čakalo toto… uprostred záhrady postavil plot, a ani mu nenapadlo nám to povedať.

16. Pred vysťahovaním som vypucovala byt od vrchu až po spodok, neurobím si predsa hanbu. Aj napriek tomu mi majiteľ z depozitu strhol deväťdesiat eur (90!!!), pretože som nechala zaprášené žiarovky v lampách na nočných stolíkoch.

17. V poslednom prenájme nás nechal chlapík s deťmi mrznúť v mínusových teplotách bez kúrenia, lebo bol lenivý zavolať opravára. Potom nám dva týždne netiekla v sprche voda. Čerešničkou na torte bola diera v stene v izbe na poschodí… videla som do záhrady, aj keď som sa nepozerala cez okno.

18. Nasťahoval som sa do nového zrekonštruovaného bytu. Majiteľ umiestnil teplotný senzor (niečo ako požiarny alarm, ktorý sa aktivuje pri vysokej teplote a nie iba vtedy, keď zaznamená dym) nad rúru na pečenie. Zakaždým, keď som ju otvoril, začal pípať alarm v celej budove. Nemohol som piecť šesť týždňov.

19. Nedávno písal majiteľ príbuznej, aby ju upozornil, že sa v okolí kradne. Respektíve, aby jej dal jasne najavo, že ak zlodej spôsobí na vchodových dverách akékoľvek škody, bude ich platiť ona. Milé.

20. Vytopili sme susedu. Pod naším bytom praskli akési trúbky, a aby opravár zastavil valiacu sa vodu, musel vytrhať podlahu. To sa aj stalo a v podlahe nám ostala obrovská diera, ktorú odmietal opraviť, dokiaľ sa neporozpráva s majiteľkou. Tá ho tri týždne ignorovala a my sme skoro mesiac obchádzali toto…

Zdroj: genrentuk / Twitter


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.