Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 2.2.2023
sk
Erik, Erika
, Erich
cz
Nela

Myslíš si, že ranný budík, ktorý ťa ženie do práce, predstavuje tú najhoršiu formu prebudenia? Tak to si na omyle. A tieto príhody ti ukážu, na akom veľkom.

1. Stalo sa to minulý týždeň. Zobudil som sa o druhej ráno na to, že môj pes agresívne vrčí na akési svetlo, čo nám zvonku preniká do domu. Bol som ešte v polospánku a zmätený. Chvíľu mi trvalo, kým mi došlo, že to mi nejaký cudzí človek svieti baterkou do okna. Našťastie, môj pes brechal tak hlasno, že ho to vydesilo a ušiel preč.

2. Máte niekto robotický vysávač? Lebo ak áno, tak potom určite viete, že keď tým bastardom dôjde šťava, začnú sa dezorientovane potácať po byte a náhodne vrážať do stien či nábytku. Fakt strašidelná vec, keď ste doma sami a sú tri hodiny ráno.

3. Prvý bol telefonát z polície, ktorá nám oznámila, že člena našej rodiny zabil nejaký opitý šofér. Druhý bol požiarny alarm, ktorý vrieskal na plné pecky. Naša pivnica bola kompletne celá v plameňoch, ťahali sa hore k našim izbám. Ledva sme stihli opustiť dom.

4. Zobudil som sa na to, že so mnou trasie priateľkina mama a hovorí mi, že na mňa pri dverách čakajú policajti aj s mojou mamou. Prišli mi oznámiť, že môj otec zomrel. O štvrtej ráno. Myslím, že takýto katastrofálny budíček už druhý raz nezažijem.

Shutterstock

5. Žena, ktorá kričala o svoj holý život. Našťastie to bol veľký bytový komplex a asi tridsať ľudí stihlo vybehnúť von, kým ju únoscovia naložili do dodávky. Hlavu mala oblepenú lepiacou páskou a bol to jeden z najhrozivejších pohľadov, aký sa mi kedy naskytol.

Údajne chodila s členom miestneho gangu a bola odhodlaná ísť proti nemu svedčiť na súde, tak sa ju rozhodli preventívne odstrániť. Nepodarilo sa.

6. Naši susedia mali labradora, ktorý sa k nám z času na čas „votrel“ a strávil u nás noc. Niekedy mal chvíľky, že chodil na zadných (normálne ako človek). Raz v noci som sa zobudila na to, že som počula vo svojej izbe kroky.

Skoro som sa posr*la od strachu – videla som po izbe kráčať malé dieťa! Scénka ako z hororu. Už-už som išla kričať, keď mi to vtom docvaklo. Bol to susedov labrador. A pravdepodobne chcel jedlo.

7. Raz sme išli s kamošom kempovať, no po ceste sme zahliadli medveďa. Rozhodli sme sa teda radšej ako pod šírim nebom spať v jeho aute. Uprostred noci som sa zobudil na to, že mi niečo schmatlo tvár. V domnienke, že to je ten medveď, som sa okamžite rozreval ako malé dieťa.

Bol som si na sto percent istý, že mi o stotinu sekundy začne trhať tvár a nedožijem sa rána. Nič sa však nedialo, tak som pomaly pootvoril oči… a zistil som, že to mi len kamarát zo spánku capol rukou po ksichte.

8. Jeden čas som bývala sama v garsónke a noci som nezvládala práve najlepšie. Často som sa budila, len tak, pre nič, za nič, a potom som už nevedela zaspať. Jednu noc ma však prebralo splachovanie záchoda. Môjho záchoda! Od strachu som sa neodvážila vyliezť spod periny a do dnešného dňa som presvedčená, že nejaký duch potreboval naozaj súrne cikať.

Shutterstock

9. Už niekoľkokrát ma počas poobednej siesty zobudili sirény, ohlasujúce tornádo. Mesto ich vkuse skúša len tak, bez akéhokoľvek varovania, a za normálneho vedomia viem, že je to pravdepodobne len ďalší test. Ale keď ma to zobudí? V sekunde som v kúpeľni s hlavou medzi nohami a rozdýchavam.

10. Zobudila som sa na to, že mi niekto škriabe a trieska do okna. Znelo to naozaj čudesne, v tichu noci ešte hlasnejšie, ako to naozaj bolo. Chvíľu som čučala pod paplónom ako voš pod chrastou, potom som konečne nazbierala odvahu a išla sa pozrieť k oknu. A tam? Dve veveričky akčne súložiace na konári, ktorý mi búchal do okna.

11. Rozospato som otvorila oči a našla môjho 2-ročného syna, ako sa nado mnou skláňa s obrovským nožom v ruke. O štvrtej ráno dostal chuť na jabĺčko, tak sa vyštveral na linku, zobral nôž a jablko a doniesol mi to všetko do izby, nech mu to nakrájam. Jablká a nože sa odvtedy skladujú výhradne na najvyššej polici.

12. Raz som sa zobudila uprostred noci a našla na svojom nočnom stolíku vačicu. Živú. Nebolo to príjemné ani pre jednu z nás. Už nenechávam na noc okno otvorené dokorán. Nikdy.

Shutterstock

13. V januári tohto roka sa mi uprostred noci prebúralo do izby prázdne auto. Taký hluk som ešte nikdy nepočula – polovica steny tresla na zem, znelo to ako seriózny výbuch. So spolubývajúcou sme okamžite zavolali tiesňovú linku a vybrali sa von preskúmať, čo sa vlastne stalo. Pár metrov od auta ležal bezvládny chlapík s plechovkou piva v ruke.

V aute bola prázdna krabička od liekov. Chlapík sa nás neskôr snažil presvedčiť, že má 25, no polícia rýchlo zistila, že nemá ešte ani dvadsať. Pravdepodobne mal z toho obrovský prúser… a rovnako aj ja, keďže vlastník toho domu trval na tom, že poškodenie opraví celkom sám. V preklade, tri mesiace som spala v obývačke.

14. Keď som zaspala, priateľ si pustil film Insidious a odišiel si do kuchyne pre niečo pod zub. Zobudila som sa na dunivú husľovú melódiu, a tak strašne som sa zľakla, že ma vykotilo zo sedačky.

15. Moja dcéra je námesačná. Aj keď je to moje vlastné dieťa, je veľmi desivé, keď sa zobudím uprostred noci na to, že sa nado mnou skláňa a uprene na mňa hľadí tými prázdnymi očami. Nevydá ani hláska. Vždy ju prezradí jej dych, ktorý v noci značne smrdí.

16. Partička opitých chlapcov, ktorí deň po Silvestri míňali zvyšné petardy. Stáli na parkovisku pred našou bytovkou a mierili to rovno do okien. Veľmi stupídny nápad.

17. Na tvári mi pristál pavúk. Myslím si, že spadol a bol z toho rovnako vydesený ako ja, no je mi ľúto… v tej chvíli mi nenapadlo nič humánnejšie ako striasť ho dole a začapiť papučou.

Shutterstock

Zdroj: Hoostolf / Reddit


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť