Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Keďže život neprišiel s návodom, musíme si ho za pochodu vytvoriť sami. Na niečo prídeš metódou pokus-omyl, na iné stačí dávka prirodzenej inteligencie a ďalšie ti predá niekto skúsenejší. Napríklad títo ľudia, ktorí našli „cheaty“ na skutočný život a podelili sa s nimi na Reddite. Určite ich oceníš aj ty.

1. Ak ti v reštaurácii chutilo a nemal si žiadne výhrady ani k obsluhe, tak si daj zavolať manažéra a poďakuj mu. Ľudia chcú zvyčajne hovoriť s manažérom len vtedy, keď sa na niečo sťažujú, a počuť raz aj pochvalu je veľmi príjemná zmena. Okrem milého úsmevu som často na oplátku dostala aj nejaký ten drink či dezert na účet podniku.

2. Keď priznáš, že si urobil chybu, a budeš sa ju snažiť odčiniť, ľudia to ocenia a budú ťa tým väčšmi rešpektovať. Priznať si chybu nie je slabosť, hoci to tak mnohí vidia.

3. Som asistentka učiteľa v materskej škôlke. Zistila som, že keď sedíme v kruhu a ja poprosím deti, aby mi ukázali, aké silné sú ich „sedacie a počúvacie svaly“, tak sa začnú predbiehať v tom, kto lepšie sedí a pozornejšie počúva.

Shutterstock

4. Kráčaj s nejakým cieľom. Aj keby ten cieľ bol len zobrať pero zo stola alebo dotknúť sa steny. Ľudia naokolo akosi vycítia, že si zaneprázdnený, a nechajú ťa na pokoji. Mám to odskúšané a funguje to zakaždým.

5. Nikto nezastaví dievča či chalana, ktorý v rukách drží krabicu s pizzou. Nikdy. Tento trik ma dostal do zákulisia mnohých koncertov a akcií.

6. Schovaj nanuky či zmrzlinu do prázdnej škatule od mrazenej zeleniny. Deti na to nikdy neprídu a ty ju budeš môcť zožrať celú sama uprostred noci, keď ony už budú sladko spať.

Profimedia

7. Správna odpoveď na akýkoľvek kompliment je „ďakujem“. Žiadne „ale neblázni“ ani „nevymýšľaj si“. Len jednoduché „ďakujem“. Ak chceš pokračovať v konverzácii, môžeš za to dodať ešte nejakú formulku, ako napríklad „tie šaty som kúpila v obchode v centre“ alebo „to preto, že som veľa trénovala“.

Určite však neoponuj. Keď ti niekto venuje kompliment, je to preto, že sa mu niečo na tebe páči. Tak načo to zhadzovať?!

8. Ako dospelák môžeš povedať hocijakému dieťaťu, ktoré beží, nech nebeží. A ono prestane.

9. Keď niekto povie nejakú pravdivú informáciu, povedz „to je pravda“ namiesto „ja viem“. Druhú stranu to nepochybne poteší a ty aj takto ukážeš, aký brutálne inteligentný a sčítaný tvor to vlastne si.

Shutterstock

10. Aj po svadbe sa správaj ku svojej polovičke ako v období, keď si sa ju snažil zbaliť. Väčšinou sa ľudia po vyslovení toho čarovného „áno“ prestávajú snažiť, lebo si myslia, že už majú vyhrané. Ale nemajú a presne toto je dôvod, prečo množstvo manželstiev končí rozvodom. Partneri na tom vzťahu jednoducho prestali pracovať.

11. Menej sľubov, viac činov. Ak sľúbiš, že si ustelieš posteľ, no nakoniec vypucuješ celú izbu, všetci budú v nemom úžase. Ak však povieš, že upraceš celý byt, no z nejakých príčin to skončí len pri tvojej izbe, budú, naopak, sklamaní. A pritom si urobil v oboch prípadoch takú istú robotu, len si si v každom inak nastavil latku.

12. Na noc si na mobile zapni režim Nerušiť. Slovami sa hádam ani nedá opísať, o koľko sa zlepší kvalita tvojho spánku, keď ťa zrazu nebudú ustavične rušiť upozornenia, maily a svokra, ktorá má o polnoci potrebu spamovať rodinný skupinový chat, lebo je v inom časovom pásme.

Profimedia

13. Keď odomkneš úroveň „mám totálne v r*ti, čo si o mne ľudia myslia“, tak si za vodou. To je kľúč k šťastnému životu. Staraj sa o seba a rob to, čo ťa napĺňa (samozrejme, len ak to neubližuje iným).

14. Najlepšia rada do života prišla od môjho otca, keď som to najmenej čakal: Synku, nechoď von a nesnaž sa hľadať si priateľov. Choď von a snaž sa nerobiť si nepriateľov.

15. Nemusíš ľuďom vysvetľovať, prečo niečo nechceš/ nevieš/ nemôžeš urobiť. Proste sa to nedá a hotovo. Nie si na súde, aby si sa obhajoval.

EMEFKA

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.