Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Cigarety značky Marlboro sa na trhu tešia vysokej popularite. Spoločnosť Philip Morris International (PMI), ktorá značku vlastní, sa však teraz dostala pod spŕšku kritiky. Ako píše portál Unilad, PMI do svojho portfólia firiem pridala aj spoločnosť Vectura, ktorá sa zaoberá liečením respiračných ochorení. Jej predstaviteľom sa podarilo presvedčiť akcionárov, aby predali akcie približne 75 % hodnoty spoločnosti.

Shutterstock

Profit z cigariet aj ochorení?

Mnohým sa ale ani trochu nepáči, že PMI, ktorá inkasuje ohromné zisky za predaj tabakových cigariet, a priamo tak podporuje rozvoj respiračných ochorení, má mať teraz v moci Vecturu, ktorá má tieto choroby liečiť. Šéf PMI Jacek Olczak sa vyjadril, že ide o rozšírenie ich obchodného záujmu a ich úprimnú snahu vytvoriť budúcnosť bez cigariet. Postupne totiž chcú od predaja tabaku upustiť a ponúkať iné – a hlavne zdravšie – produkty.

Charitatívne organizácie Asthma UK či British Lung Foundation ale podrobili PMI tvrdej kritike. Svoje si ale odniesli aj čelní predstavitelia Vectury. Tým bolo vytknuté, že „predali milióny ľudí s pľúcnymi ochoreniami za vidinu krátkodobého zisku“. Sarah Woolnaugh z Asthma UK poznamenala, že ide o „mimoriadne zvrátenú dohodu“, ktorá PMI umožňuje predávať ďalej cigarety a zároveň profitovať z nich vzniknutých chorôb.

Shutterstock

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť