Začiatok konca
Boli to však práve nájdené fotografie, ktoré pre Bonnie a Clydea znamenali počiatok ich pádu. Popularita, ktorá sa okolo nich strhla, a zdanlivá neschopnosť polície spôsobili, že snahy o chytenie členov gangu sa len zvýšili. V roku 1934 Clyde pomohol pri úteku z väzenia viacerým zločincom, pričom bez váhania zastrelil dvoch dozorcov.
To bola posledná kvapka. Polícia kontaktovala bývalého texaského rangera Franka Hamera so žiadosťou o pomoc. Neskôr sa k nemu pridal aj bývalý ranger Benjamin Gault a obaja začali po zločineckej dvojici pátrať. Bonnie a Clyde v tom čase zamierili do mestečka Grapevine v Texase, kde došlo k mimoriadne dôležitej udalosti.
Ich podivné správanie zaujalo dvoch policajtov, ktorých Bonnie a Clyde zastrelili. Nie je jasné, či ich zabili obaja, alebo len Clyde. Dobová tlač sa prikláňala k tomu, že každý z nich mal na svedomí jedného policajta.
Táto udalosť už bola aj pre mnohých ich fanúšikov priveľa. Verejná mienka voči nim sa začala obracať a pre políciu sa stali verejnými nepriateľmi číslo jeden. Všetko bolo podriadené tomu, aby ich čo najrýchlejšie chytili.
A pomaly, ale isto sa táto možnosť začala rysovať. Hamerovi sa totiž podarilo získať veľmi cennú informáciu. Otec Henryho Methwina, ktorý do Clydeovho gangu istý čas patril, mu prezradil, že Bonnie a Clyde majú prísť do Louisiany na farmu Methwinovcov. Odmenou za túto informáciu bola beztrestnosť pre mladého Methwina.
Smrť pod spŕškou guliek
23. mája 1934 sa Hamerov tím ukryl v blízkosti mestečka Gibsland, kadiaľ mala dvojica prejsť. Otec Henryho Methwina stál na ceste vedľa svojej dodávky a tváril sa, že na nej vymieňa pneumatiku. Táto pasca bola dôležitá, aby auto zločincov muselo na ceste spomaliť. Po dvoch dňoch čakania sa v diaľke naozaj objavila Clydeova fordka.
Zástupca šerifa Ted Hinton ďalekohľadom zistil, že auto naozaj šoféruje Clyde a vedľa neho sedí Bonnie. Informáciu okamžite predal Hamerovi. Keď ford spomalil, spoza kríkov vyskočili policajti s puškami a samopalmi. Clyde si rýchlo uvedomil, čo sa deje, a načiahol sa po samopale.
Použiť ho už ale nestihol. Policajti začali po aute okamžite páliť. Keď vystrieľali zásobníky samopalov, začali strieľať z brokovníc. A keď došla munícia aj v nich, začali strieľať z pištolí. Bolo jasné, že zločincom nechceli dať ani len tú najmenšiu šancu. Auto zasiahlo viac ako 160 guliek, pričom Clydea policajti zasiahli 17-krát a Bonnie 26-krát.
Boli na mieste mŕtvi. Viacerým ľuďom sa ale nepozdávalo, ako sa polícia so zločincami vysporiadala. Upozorňovali, že sa im malo dostať spravodlivého procesu a nie okamžitej popravy. Ich smrť vyvolala ďalšiu vlnu záujmu a na ich pohrebe sa zúčastnili tisíce ľudí.
Ich želanie, aby ich pochovali spolu, ale ostalo nesplnené. Clyde bol pochovaný na cintoríne Western Heights Cemetery v Dallase po boku svojho brata Marvina. Na jeho náhrobku nájdeme epitaf: „Mŕtvy, ale nezabudnutý.“ Bonnie pochovali na Fishtrap Cemetery, v roku 1945 ju ale premiestnili na Crown Hill Cemetery v Dallase. Na náhrobku je úryvok z jej básne: „Tak ako sú všetky kvety vďaka slnku a rose sladšie, tak je tento svet jasnejší vďaka životom ľudí, ako si ty.“
Bonnie a Clyde vo filmoch
Príbeh Bonnie a Clydea ožil niekoľkokrát na filmových plátnach, televíznych obrazovkách či na divadelných doskách. Za všetky stojí za zmienku skvelá kriminálka Bonnie a Clyde od Arthura Penna z roku 1967. Clydea si zahral Warren Beatty a Bonnie Faye Dunaway.
Snímka ponúka romantizujúci a v podstate sympatický náhľad na oboch kriminálnikov. Práve z toho dôvodu sa v čase premiéry stretla s pomerne veľkou kontroverziou a bolo jej vyčítané, že glorifikuje zločincov a vrahov. Odniesla si však 10 nominácií na Oscara, pričom premenila sošky za kameru a najlepšiu vedľajšiu herečku (pre Estelle Parsons). Film dnes patrí k overenej klasike.
V roku 2019 sme sa dočkali tiež pozoruhodnej drámy The Highwaymen od Johna Leeho Hancocka. Ten bol rozprávaný optikou rangerov Franka Hamera (Kevin Costner) a Benjamina Maneyho Gaulta (Woody Harrelson). Clydea stvárnil Edward Bossert a Bonnie Emily Brobst.