Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 25.3.2023
sk
Marián
cz
Marián
, Marian, Marius

Luxusný plávajúci dom za 1,5 milióna neustál spustenie na hladinu

Prvý pokus nedopadol úplne slávne...


Na hladine dlho nevydržal. Luxusný prototyp plávajúceho domu (takzvaného SeaPodu) v hodnote 1,5 milióna dolárov (viac ako 1,5 milióna eur) od spoločnosti Ocean Builders sa prevrátil nabok a sčasti sa potopil. Informoval o tom portál Indy100. Spoločnosť Ocean Builders plánuje tento typ domov ponúkať ako riešenie pre tých, ktorí budú ohrození stúpajúcou hladinou morí v dôsledku zmien klímy.

Ceny sa pohybujú v hodnote 295-tisíc dolárov (viac ako 303-tisíc eur) až 1,5 milióna dolárov. Ambiciózne plány však (aspoň nateraz) narazili na tvrdú realitu. Slávnostné otvorenie prvého domu, ktorý sa mal plaviť na morskej hladine, sa uskutočnilo už v septembri v Paname. Zúčastnil sa ho aj prezident Laurentino Cortizo. Jeho neslávne potopenie zachytilo na video viacero divákov.

Nedostatky ešte vychytajú

„22. septembra približne o 16:35 náš SeaPod zaznamenal poruchu balastnej nádrže a čerpacieho systému, ktorá spôsobila zaplavenie jacuzzi,“ uviedla spoločnosť. „Voda rýchlo prešla do ostatných častí a spôsobila naklonenie domu.“ Nikto sa, našťastie, nezranil. Firma uviedla, že nevydarené slávnostné otvorenie jej ukázalo drobné nedostatky, ktoré ešte treba vychytať. „Sme za to nesmierne vďační, pretože bezpečnosť je našou najvyššou prioritou,“ zdôraznili jej zástupcovia.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje