Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 27.3.2023
sk
Alena
cz
Dita
, Ditta

Má Pikachu koniec chvosta žltý alebo čierny? Mnohým ľuďom táto otázka robí problém

Ide o ukážkový príklad takzvaného Mandela efektu.


Pikachu patrí medzi celosvetovo známe kreslené postavičky, s ktorými sa stretol aj človek, ktorý nikdy v živote nepozeral seriál Pokémon alebo nehral hru, na základe ktorej seriál vznikol. Jednoduchý dizajn robí túto elektrickú králiko-veverico-myš ľahko zapamätateľnou.

Hoci po 25 rokoch na obrazovkách odchádza Pikachu do dôchodku, stále je považovaný za najznámejšieho Pokémona a maskota tejto úspešnej značky. Napriek tomu všetkému sa zdá, že nie každý zrejme Pikachuho až tak dobre pozná.

Mandela efekt v akcii?

Ľudí na internete zaskočilo, že nedokážu celkom s istotou zodpovedať otázku, akej farby má Pikachu koniec chvosta. Niektorí neoblomne tvrdia, že bol čierny, iní by zasa dali ruku do ohňa za to, že konček Pikachuho chvosta je žltý.

Je jasné, že jedna z týchto dvoch skupín sa mýli. Hoci chvost fiktívneho hlodavca nie je téma, od ktorej by záviseli životy, je zaujímavé sledovať, ako a prečo sa ľudia dopúšťajú chýb. Prípady, keď dochádza k rozšíreným omylom a mylným spomienkam, zvyknú byť opisované ako následok tzv. Mandela efektu.

Ten dostal pomenovanie podľa juhoafrického bojovníka proti apartheidu Nelsona Mandelu – mnoho ľudí bolo mylne presvedčených, že ako politický väzeň zomrel za mrežami. V skutočnosti sa Mandela dožil konca rasistického režimu a stal sa dokonca prezidentom Juhoafrickej republiky.

Aká je pravda?

Pravda je taká, že Pikachu má chvost žltý, s výnimkou jeho koreňa, ktorý je hnedej farby. Všetky herné aj seriálové/filmové vyobrazenia Pokémona sa viac-menej pridržiavajú tohto vzhľadu. Čierna farba na konci chvosta nie je u štandardného Pikachuho prítomná.

Pikachu, chvost, farba, Mandela efekt
Shutterstock

Jedinú výnimku tvorí takzvaný „Cosplay Pikachu“, variant, ktorý sa objavuje v hrách Omega Ruby a Alpha Sapphire (ktoré si zrejme nikdy nehral). Cosplay Pikachu je ženského rodu, nosí kostým a na konci chvosta má srdce čiernej farby.

Prečo si teda toľko ľudí myslí, že Pikachu má čierny chvost?

Klamlivá spomienka na Pikachuho čierny chvost sa dá zrejme pripísať na konto jeho ušiam. Ako môžeme vidieť, Pikachu má končeky uší čiernej farby, čo podvedome vyvoláva očakávanie, že podobne sfarbený bude aj jeho chvost. Ľudí čiastočne mohlo zmýliť aj to, že Pichu, ktorý je evolučným predchodcom Pikachuho, má chvost celý čierny.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje