Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Má tvoj vankúš viac ako dva roky? Odborníci ozrejmili, prečo je to škodlivé

Dôvody sú teda poriadne nechutné.


Meníš si vankúš pravidelne, alebo to vôbec neriešiš? Ak spadáš do druhej kategórie a tvoj vankúš má dva roky či viac, tak pre teba máme výstrahu. Ako píše portál LADbible, doktorka Lindsay Broadbent na Twitteri vysvetlila, prečo by sa vankúše mali pravidelne meniť. Na sociálnu sieť ironicky napísala, že miluje ľuďom pripomínať, čo ich vankúše obsahujú. „Ak sú staré viac ako dva roky, 10 % ich hmotnosti tvoria roztoče a ich výkaly,“ napísala.

Vieš si asi sám predstaviť, že takéto vankúše nie sú pre zdravie človeka úplne ideálne. Bežní ľudia o tom však nemajú ani tušenia, čo potvrdili aj prekvapivé komentáre na doktorkin komentár. Niektorí napísali, že im to teraz spôsobí poriadne nočné mory. To, že sa vankúš oplatí pravidelne meniť, zdôraznil aj populárny lekár Karan Raj na TikToku.

„Svoj vankúš musíte meniť minimálne každé dva roky,“ povedal. „Priemerný človek sa každý rok zbaví približne štyroch kilogramov kože. Väčšina z nej skončí na vašej posteli alebo na vankúši.“ No, to naozaj nie je príliš vábna predstava. Vo vankúšoch sa usadzujú aj roztoče. Okrem toho na nich zasychá pot z ľudského tela, ktorý je hotovou liahňou pre plesne či baktérie.

vankúš, roztoče, fakty a zaujímavosti, zdravie
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť