Pondelok 23.5.2022
sk
Želmíra
cz
Vladimír, Vladimíra

Všetci máme iste skúsenosť s meškajúcimi vlakmi, autobusmi či mestskou hromadnou dopravou. Nie je to veru nič príjemné, keď sa ponáhľaš do práce či do školy a autobus má už 10 minútové meškanie. Ako ale píše portál LADbible, v takom Londýne sa odohrala odstávka vlaku na takmer 3 hodiny. A dôvod bol pomerne úsmevný. Na vlaku spoločnosti Avanti West Coast sa totiž usadila mačka a odmietala odtiaľ zliezť.

Ľudia sa síce snažili mačku odohnať, ale tá sa ich snahami nedala vyrušovať a ďalej sedela na streche s priam zenovým pokojom. Po vyše dvoch hodinách si ale mačka dala povedať a zliezla dolu. „Často sa stretávame s vtákmi, ktoré vletia na stanicu, ale počas mojej kariéry je toto prvýkrát, čo na vlaku surfovala mačka,“ vyjadril sa Joe Hendry, správca železničnej stanice v Eustone. Dodal tiež, že pre mačku bol tento výlet nebezpečný, keďže sa mohla dotknúť elektrických káblov na streche vlaku.

This cat was found on the roof of a 125mph Pendolino train, about to leave for Manchester from Euston station last night. Passengers were transferred to another train, and it took staff 2 and a half hours to coax the cat down – they even had to make a makeshift platform for it to step on, using a bin. Pictures from Network Rail and Avanti West Coasthttps://www.bbc.co.uk/news/uk-england-london-56271478

Posted by BBC North West on Wednesday, March 3, 2021

„Zvedavosť ju, našťastie, nezabila a my sme radi, že nemusela obetovať jeden zo svojich životov,“ dodal Hendry. Pochválil tiež zamestnancov, ktorí cestujúcich presunuli do iného vlaku a následne sa snažili flegmatickú mačku zachrániť. Pasažieri sa teda prakticky vôbec nezdržali. „Našťastie sa nám podarilo zabrániť katastrofe, ale nepýtajte sa ma, ako sa tam tá mačka dostala,“ poznamenala Kathryn Pranga-Wells, hlavná správkyňa vlakov Avanti West Coast.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť