Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 12.7.2024
sk
Nina
cz
Bořek

Všetci máme iste skúsenosť s meškajúcimi vlakmi, autobusmi či mestskou hromadnou dopravou. Nie je to veru nič príjemné, keď sa ponáhľaš do práce či do školy a autobus má už 10 minútové meškanie. Ako ale píše portál LADbible, v takom Londýne sa odohrala odstávka vlaku na takmer 3 hodiny. A dôvod bol pomerne úsmevný. Na vlaku spoločnosti Avanti West Coast sa totiž usadila mačka a odmietala odtiaľ zliezť.

Ľudia sa síce snažili mačku odohnať, ale tá sa ich snahami nedala vyrušovať a ďalej sedela na streche s priam zenovým pokojom. Po vyše dvoch hodinách si ale mačka dala povedať a zliezla dolu. „Často sa stretávame s vtákmi, ktoré vletia na stanicu, ale počas mojej kariéry je toto prvýkrát, čo na vlaku surfovala mačka,“ vyjadril sa Joe Hendry, správca železničnej stanice v Eustone. Dodal tiež, že pre mačku bol tento výlet nebezpečný, keďže sa mohla dotknúť elektrických káblov na streche vlaku.

This cat was found on the roof of a 125mph Pendolino train, about to leave for Manchester from Euston station last night. Passengers were transferred to another train, and it took staff 2 and a half hours to coax the cat down – they even had to make a makeshift platform for it to step on, using a bin. Pictures from Network Rail and Avanti West Coasthttps://www.bbc.co.uk/news/uk-england-london-56271478

Posted by BBC North West on Wednesday, March 3, 2021

„Zvedavosť ju, našťastie, nezabila a my sme radi, že nemusela obetovať jeden zo svojich životov,“ dodal Hendry. Pochválil tiež zamestnancov, ktorí cestujúcich presunuli do iného vlaku a následne sa snažili flegmatickú mačku zachrániť. Pasažieri sa teda prakticky vôbec nezdržali. „Našťastie sa nám podarilo zabrániť katastrofe, ale nepýtajte sa ma, ako sa tam tá mačka dostala,“ poznamenala Kathryn Pranga-Wells, hlavná správkyňa vlakov Avanti West Coast.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.