Mačka vyzerá kvôli vzácnej chorobe ako netopier. Jej majiteľka však na ňu nedá dopustiť

Mačka Lucy si našla početné zástupy fanúšikov aj na internete.

Zdroj: lucythebatcat / instagram.com

Mačka Lucy vyzerá síce kvôli vzácnej neurologickej chorobe značne odlišne než jej kolegyne, ale práve to ju robí výnimočnou. Ako píše aj portál Bored Panda, keď ju jej budúca majiteľka Zilla Bergamini prvýkrát videla, okamžite bola rozhodnutá nechať si ju.

Lucy má hydrocefalus, čo je ochorenie, ktoré sa vyznačuje hromadením veľkého množstva mozgovomiechového moku v komorách alebo v dutinách mozgu.

Zilla sa jej však aj napriek tomu (resp. práve preto) s láskou ujala a Lucy tak našla skvelý a milujúci domov. Zároveň však bola jej majiteľka pomerne nervózna, pretože mačkin stav sa mohol kedykoľvek zhoršiť a v hre tak ostávala aj možná operácia či liečba drahými liekmi.

Mačka mala okrem toho aj problémy s vylučovaním a so zrakom. Veterinár Zille povedal, že Lucy bude musieť až do konca života dostávať špeciálne očné kvapky. Zilla si s Lucy už teda naozaj všeličo preskákala, ale práve vďaka tomu sa medzi nimi vytvorilo neobyčajne silné puto.

Lucy sa momentálne má veľmi dobre a svoju majiteľku nadovšetko miluje. Zilla na ňu stále dáva pozor, ale ako poznamenala: „Táto diagnóza neznamená trest smrti. Domáce zvieratá majú, podobne ako ľudia, najrôznejšie ochorenia a napriek tomu dokážu žiť šťastné životy a dávať toľko lásky ako ktorýkoľvek iný zvierací maznáčik, ak nie viac.“

Zilla založila Lucy aj účet na Instagrame, kde ju už sleduje viac ako 25-tisíc ľudí. Silná vôľa žiť a neobyčajná roztomilosť tejto mačky iste dostane aj teba.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Corona info: Slovensko má už tretieho vyliečeného pacienta! Môžeme byť jednou z top krajín s najlepším zvládnutím epidémie

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME