Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Mačku obvinili z neoprávneného vstupu na pozemok. Súd ju uznal nevinnou a jej majiteľke prisúdil viac ako 117-tisíc eur

Kuriózny súdny proces sa odohral v Spojených štátoch.


Mačka menom Miska, ktorá patrila Anne Danieli z amerického Washingtonu, na seba prilákala pozornosť úradov. Ako píše portál LADbible, na hlavu roztomilej mačky sa zosypalo množstvo pokút, v prepočte takmer 30-tisíc eur. Čím sa previnila?

No, vlastne len tým, že sa správala ako typická mačka. Prechádzala sa po dvoroch susedov v ulici, čo ale susedia nevideli radi. Okrem toho ale podľa kontrolórov desila a dokonca zabíjala iné zvieratá v okolí. Riešili to teda pokutami a dokonca Misku v roku 2019 Anne odobrali.

Tá však celý prípad dala na súd, ktorý po dlhých troch rokoch rozhodol, že mačka je v tom nevinne. Danieli tiež prisúdil odškodné vo výške (v prepočte) viac ako 117-tisíc eur.

Shutterstock

Historické víťazstvo

Zistilo sa totiž, že kontrolóri, ktorí sa na Misku sťažovali, žili v rovnakej štvrti ako Danieli a ich tvrdenia sa nezakladali na pravde. Právnik Jon Zimmerman uviedol, že ide o veľké víťazstvo. „Tento prípad bol o nespravodlivom a neuveriteľnom stíhaní mačky domácej v Bellevue,“ povedal.

Podľa neho bola Miska zo zlého správania obvinená neprávom, čo sa pred súdom podarilo aj preukázať. Hovorca mesta Bellevue Brad Harwood podotkol, že mesto sa bude snažiť zmeniť zákonník, týkajúci sa trestných činov so zvieratami. „Dúfame, že tak pomôžeme zabezpečiť, aby sa budúce prípady vyriešili skôr a jasnejšie, aby majitelia domácich zvierat a ich susedia mohli žiť pokojne vedľa seba.“

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť