Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 9.12.2022
sk
Izabela
cz
Vratislav

Väčšina z nás je zvyknutá vídať na vôdzke psov, pri mačkách je to však ojedinelý úkaz. No v Austrálii sa to možno stane už nevyhnutnosťou. Informuje o tom portál LADbible.

Shutterstock

Vodidlo i zákaz nočného vychádzania

Mestská rada Campbelltownu v južnej Austrálii predložila plány, podľa ktorých by sa od majiteľov mačiek malo vyžadovať, aby ich miláčikovia mali vonku vždy vôdzku s minimálnou dĺžkou dva metre. Podľa spomínaného návrhu by mačky mali mať taktiež zakázané vychádzať medzi 21:00 a 9:00. Ich majitelia tiež musia zabezpečiť, že sa nebudú v noci potulovať po uliciach.

Rada si myslí, že to zastaví množenie sa túlavých mačiek, s ktorými má krajina problémy už roky. Taktiež by mali domáce mačky nosiť obojok s kontaktom na ich majiteľov.

Dotované kastrovanie by bol lepší nápad

Campbelltown je ďalším mestom v južnej Austrálii, ktoré zavádza nariadenia na kontrolu množenia sa mačiek. Členky rady, Anna Leombruno a Therese Britton-La Salle, však s týmito opatreniami nie sú stotožnené.

Myslia si, že iné opatrenia, napríklad dotované kastrovanie, by boli oveľa lepšie pri redukcii nadmernému výskytu tohto živočíšneho druhu. Podľa Therese problém nespočíva v domácich mačkách obyvateľov, a preto navrhovaný postup priveľmi nepomôže.

Problémové zvieratká

Premnožené mačky podľa odborníkov výrazne škodia austrálskej prírode a vo veľkom množstve zabíjajú aj plazy, vtáky a menšie cicavce. Minulý rok ich v Austrálii plánovali vykynožiť otrávenými párkami, ktoré chceli zhadzovať lietadlom.

Zdroj: LADbible


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť