Mačky začali byť počas pandémie láskavejšie, uvádza štúdia

Poskytovali svojim majiteľom emocionálnu podporu.

Zdroj: Shutterstock

Niektorí majitelia mačiek alebo iných domácich zvieratiek vedia, čo je to zápasiť o náklonnosť miláčika, o ktorého sa staráš ešte lepšie ako o seba alebo iné ľudské bytosti.

Zatiaľ čo iné zvieratká s tým nemajú problém, ten tvoj „expert“ sa nenechá poriadne ani pohladkať. No celosvetová pandémia nemala vplyv len na nás, ale aj na našich štvornohých priateľov, uvádza portál LADbible.

Shutterstock

Zmenili sa

Spoločnosť Direct Line vykonala prieskum vo Veľkej Británii, aby zistila, či sa počas pandémie zmenilo správanie domácich miláčikov. Takmer 90 % respondentov, ktorí majú mačku, uviedlo, že ich miláčikovia im poskytovali od marca emocionálnu podporu a boli prítulnejší.

Jedna z nich, Britka Lottie uviedla, že jej 15-ročná mačka bola počas karantény oveľa láskavejšia, ako u nej bývalo zvykom. „Nikdy to nebola maznavá mačka a nepáčilo sa jej hladkanie ako iným. Je priateľská, ale niekedy aj veľmi agresívna a radšej je vonku.“

No teraz jej po niekoľkých týždňov strávených doma začala sedieť v lone, a to by sa predtým nestalo. Dokonca s ňou chodí aj spať. Mohlo to však zapríčiniť aj obmedzenie vychádzania. Ďalších 51 % respondentov uviedlo, že ich mačka bola počas koronavírusu vonku podstatne menej.

Shutterstock

Psíkom budeme chýbať, mačkám nie

Zvieratká boli pravdepodobne veľmi prekvapené, keď videli svojich majiteľov doma oveľa viac ako obvykle. Keď sa však všetci vrátime do práce, pre psíky to bude podľa odborníkov obrovský šok a nepríjemná zmena. Majitelia tu boli pre nich každý deň, aby im dali jesť, hrali sa s nimi a chodili na prechádzky. Teraz si naši štvornohí priatelia budú musieť zvyknúť, že o danú pozornosť prídu.

Veterinárka Kate Adamsová upozorňuje, že keď sa vrátite do práce, môžete doma čakať veľkú neplechu a neporiadok. Psy, podľa jej slov, milujú spoločnosť, a ak by to záviselo od nich, mali by svojich majiteľov doma 24 hodín denne. Mnohí sa už pred pár mesiacmi vrátili do práce, čiže pravdivosť týchto slov sa im potvrdila na vlastnej koži.

Na druhej strane si doktorka myslí, že o mačky sa až tak strachovať nemusíme, lebo sú samostatnejšie. „Úprimne povedané, mačky budú pravdepodobne veľmi rady, keď sa všetci vrátime do práce,“ dodala.

Zdroj: LADbible

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 dôkazov, že si so svojou polovičkou už celú večnosť


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME