Maďar v kostýme slimáka vyzval na preteky vlak. Kto bol rýchlejší?

Našim južným susedom sa podarilo vytvoriť virálnu pecku!

Každodenné dochádzanie vlakom do väčšieho mesta, či už kvôli škole alebo robote, je známe nejednému Slovákovi. Hlavne v letných mesiacoch je cestovanie „retro“ vlakmi, ktoré si pamätajú prezidenta Husáka, zážitok porovnateľný s mučením. V podobnej situácii sú aj ľudia za našimi južnými hranicami. Obyvateľom sedemnásťtisícovej východomaďarskej Mátészalky veľakrát nezostáva nič iné, než cestovať za obživou do Debrecína, druhého najväčšieho mesta v Maďarsku.

Hoci je Mátészalka vzdialená od Debrecína len 78 kilometrov, cesta vlakom trvá neuveriteľnú jednu hodinu a 45 minút. MÁV, maďarský železničný prepravca, tvrdí, že vlak sa na trati pohybuje rýchlosťou 60 km/h a len na niekoľkých úsekoch musí spomaliť na 40-50 km/h.

https://tenor.com/view/keaton-train-sadness-gif-12230304

Mátészalkaleaks, skupinka miestnych aktivistov z Mátészalky, sa rozhodla ukázať, ako rýchlosť 60km/h určite nevyzerá. V snahe upozorniť na problém si jeden z členov spolku navliekol kostým slimáka a vyzval vlak na preteky:

Ako je vidieť, duel sa skončil pre MÁV zahanbujúco. Aktivistom sa recesia podarila na jednotku – video sa na internete rýchlo rozšírilo a o neschopnosti maďarských železníc píšu portály v celej Európe. Či sa Mátészalka skutočne dočká zmeny zostáva otázne.

Železnice sa k problematike vyjadrili a nízku rýchlosť ospravedlňujú zlým stavom trate. Miestna samospráva sa preto zaviazala opraviť koľaje. Ale nie všetky. A nie hneď. Do roku 2021 by malo byť opravených len 26 kilometrov úseku. Vieme ale, ako to chodí. Kým sa všetko schváli, naplánuje a zafinancuje, vlaky možno budú už len v múzeách…

https://tenor.com/view/sloth-gif-8535595

Zdroj: euronews.com
Titulná fotka:

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 vecí, ktoré všetkým introvertom privodia malý orgazmus

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME