Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.12.2022
sk
Edmund
cz
Iva

Maďarsko: Pre mylnú predpoveď prepustili dvoch vedúcich meteorologického ústavu

Meteorologický ústav na sobotu predpovedal v Budapešti búrku, pre ktorú preložili obrovský ohňostroj k štátnemu sviatku. Búrka sa však metropole vyhla.


Dvoch popredných meteorologických odborníkov v Maďarsku prepustili po tom, čo ich mylná predpoveď viedla k preloženiu ohňostroja počas štátneho sviatku. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Obrovský ohňostroj zo 40-tisíc kusov pyrotechniky bol naplánovaný na sobotu večer v Budapešti pri príležitosti Dňa svätého Štefana, ktorým si Maďari pripomínajú vznik štátu, sedem hodín pred jeho začiatkom ho však vláda preložila na základe varovaní pred extrémnym počasím. Národná meteorologická služba predpovedala búrku, ktorá mala zasiahnuť hlavné mesto, tá však napokon zmenila smer a zasiahla východné Maďarsko. Hoci sa služba na sociálnej sieti Facebook ospravedlnila, minister pre inovácie v pondelok odvolal šéfku meteorologickej služby a jej zástupcu.

Reakcia na ohňostroje je zmiešaná. Takmer 100-tisíc ľudí podpísalo petíciu, ktorá žiada ich zrušenie v čase vojny na susednej Ukrajine a šetrenia doma. Podporovatelia vlády sú však rozčúlení nad údajnou neschopnosťou meteorológov a dúfajú, že ohňostroj bude v novom termíne nadchádzajúcu sobotu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť