Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin

Mafia oslávila 20 rokov! Jednotka je zadarmo, pracuje sa na novej hre

Máme tu veľké výročie.


Českú Mafiu netreba asi nikomu predstavovať. Legendárny klenot hernej tvorby našich západných susedov v týchto dňoch oslavuje 20 rokov od vydania. Okrúhle výročie treba poriadne osláviť a vydavateľ 2K prišiel preto s ponukou, aká sa neodmieta!

Poriadna oslava

Od prvého do piateho septembra si každý používateľ Steamu môže zadarmo pridať originálnu Mafiu do svojej knižnice, vďaka čomu bude mať túto nostalgickú jazdu vždy po ruke. Pre mnohých fanúšikov, ktorí sa k hre dostali v dávnych časoch napaľovaných cédečiek od kamarátov, to bude možno prvýkrát, čo sa im Mafia dostane do rúk legálne.

Toto však nie je jediný narodeninový darček, ktorý 2K rozdáva. Na sociálnych sieťach a na webe sa objavilo mnoho zaujímavých informácií zo zákulisia vzniku hry a žiadny poriadny fanúšik ich nemôže obísť! Vedel si napríklad, že postava, ktorá sa nachádza na obale Mafie, je Tomáš Hřebíček, jeden z vývojárov?

Aká je budúcnosť?

Už prvá Mafia mala dosť komplikovaný vývoj, ďalšie kroky značky však boli ešte dramatickejšie. Mafiánsky príbeh predsa musí byť riadne napínavý! Značka sa od Čechov dostala k americkému vydavateľstvu 2K. Dočkala sa jedného dobrého pokračovania, jedného horšieho pokračovania a vcelku vkusného remasteru.

Na oficiálnom webe sa objavil rozhovor s trojicou mužov, ktorí sa nejakým spôsobom podieľali na tvorbe série Mafia. Sú to Roman Hladík, Tomáš Hřebíček a Alex Cox. Hladík v samotnom závere rozhovoru prezradil, že sa pracuje na novej hre zo série Mafia.

Zároveň ale dodal, že hra je v ranom štádiu vývoja a potrvá roky, než sa k nám dostane. Hladík žiadne ďalšie informácie poskytnúť nemohol, takže od nového titulu môžeme očakávať čokoľvek. Dodrží hra tradíciu a bude sa odohrávať v ďalšej dekáde (70. roky) alebo nás zavedie do známeho prostredia? Všetko je otvorené!


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.