Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Možno to tak na prvý pohľad nevyzerá, ale škrečky sú veľmi inteligentné stvorenia! Dokazuje to, okrem iného, aj parádne virálne video, ktoré sa objavilo na YouTube kanáli Mister Hamster. V ňom majiteľ svojmu škrečkovi pripravil naozaj sofistikované prekvapenie.

Vytvoril preňho totiž prepracované bludisko, plné prekážok a najrôznejších (ale neškodných) pascí, nechýbalo dokonca ani realisticky vyobrazené väzenie s mrežami a záchodom. Škrečok tak musel zapnúť mozog, keď chcel z tohto bludiska uniknúť. A ako môžeš aj sám vidieť, podarilo sa mu to priam bezchybne! Za odmenu ho následne na konci čakali chutné oriešky.

Ľudia na internete si toto video okamžite zamilovali a momentálne má na konte viac ako 56-miliónov pozretí. To, že škrečky sú mimoriadne inteligentné stvorenia, napokon potvrdili aj vedci. Podľa nich veľmi výrazne prežívajú emócie, sú dosť náladové a čo sa týka správania, v mnohom sa vlastne podobajú ľuďom.

Preto je podľa odborníkov dôležité, aby sa škrečok cítil u svojich majiteľov pohodlne. Príliš malá a nevyzdobená klietka by ho mohla ľahko dostať do depresie. Pokiaľ je ale o tohto milého hlodavca dobre postarané, odmení sa za to zvýšenou aktivitou a pozitívnou náladou. V skratke sa dá povedať, že čím kreatívnejšia a zaujímavejšia je jeho klietka a čím viac aktivít mu môže poskytnúť, tým je škrečok šťastnejší.

Aj škrečok na videu si tak túto jazdu nepochybne užíval. Určite vyčaruje úsmev na tvári aj tebe. A ako bonus prikladáme ďalšie video od rovnakého tvorcu, v ktorom musel škrečok prekonávať ďalšie pozoruhodné prekážky.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť