Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.12.2022
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Majiteľ vtrhol do nájomcovho bytu a zdemoloval mu kúpeľňu. Dôvodom bol nezaplatený nájom

Pánovi domácemu zrejme pretiekol pohár trpezlivosti.


Ako si poradiť s obyvateľom bytu, ktorý neplatí nájom? Iste existujú rôzne účinné spôsoby, ale ten, ktorý predviedol Terrence Kermode z mestečka Hawarden vo waleskom grófstve Flintshire, k nim rozhodne nepatrí.

76-ročný majiteľ bytov sa rozhodol pre drastickú pomstu. Ako píše portál LADbible, nájomník mu neplatil za byt a domácemu evidentne pretiekol pohár trpezlivosti.

Vošiel teda do bytu dotyčného muža a poriadne sa vyzúril. Konkrétne tak, že vytrhol z podlahy záchod, umývadlo a ďalšie jej časti. K svojmu činu sa priznal a uviedol, že ho rozzúrila výška nájomného, ktorú mu muž dlhoval.

Profimedia

Kermode sa priznal k nezákonnému vysťahovaniu a obťažovaniu nájomníka. Jeho správanie bolo označené ako „poburujúce“. Kermode prenajíma byty už 30 rokov a doteraz nemal žiadne problémy so zákonom.

To súd zohľadnil, rovnako ako fakt, že sa k svojmu skutku priznal. Sudca mu naparil pokutu tisíc libier, príplatok 100 libier a uložil mu tiež povinnosť uhradiť náklady vo výške viac ako 2 600 libier. Tie musí zaplatiť do 28 dní.

„Toto úspešné trestné stíhanie vysiela majiteľom bytov jasný odkaz, že rada Flintshire urobí všetko, čo je v jej silách, aby ochránila svojich obyvateľov pred nezákonným vysťahovaním a obťažovaním,“ zdôraznil Christopher Bithell, člen kabinetu rady Flintshire pre plánovanie, verejné zdravie a ochranu verejnosti.

Profimedia

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť