Sobota 27.11.2021
sk
Milan
cz
Xenie

Prenajímať svoj byt cudzím ľuďom so sebou prináša extrémne riziká, no každý majiteľ v kútiku duše dúfa, že sa mu podarí vyvarovať sa im. A zatiaľ čo niektorým sa to naozaj podarí, iní nemajú také šťastie. Títo majitelia Airbnb z Redditu patria do tej druhej skupiny a s ostatnými sa podelili o historky s tými najhoršími hosťami, s ktorými mali tú česť.

1. Našla som v kúpeľni webkameru. Nebola dobre schovaná a netuším, ktorý z hostí ju tam dal, ale poriadne ma to vydesilo. Tým dupľom, že ju mohol objaviť ďalší hosť. Bola by som za to zodpovedná a mohla mať z toho poriadne problémy.

2. Sestra išla na tri týždne za frajerom do Francúzska, tak sa rozhodla na ten čas svoj byt prenajať. Na deväť dní si ho zarezervovala dvojica mladších chalanov. Písal sa deň druhý ich pobytu a sestra obdržala telefonát od nahnevaných susedov, že niekto z jej bytu oknom vyhadzuje odpadky (bývala na piatom).

deborah cortelazzi / Unsplash (https://unsplash.com/photos/gREquCUXQLI)

Snažila sa ich donútiť, aby s tým prestali. Nič. Potom chcela, aby po dobrom odišli. Nič. Nakoniec musela zavolať našim rodičom, ktorí ich za pomoci polície z bytu napokon vypratali. Ani to sa však nezaobišlo bez incidentu. Keď policajti zaklopala na dvere, jeden z chlapcov im otvoril, napľul jednému rovno do tváre a pokúsil sa ho udrieť.

3. Moji starí rodičia zvykli na zimu odísť do tepla na Floridu a prenajímať zatiaľ svoj dom. Posledný raz, čo tak spravili, sa im tam nasťahoval drogový díler a pasák v jednom. Poviem k tomu len toľko, že babkina posteľ už nikdy nebola ako predtým.

4. Raz sa ženská návštevníčka vkradla do kúpeľne v mojej izbe a vysr*la také monštruózne h*vno, že mi upchalo záchod. Keď som sa jej pýtal, prečo pre Kristove rany nepoužila aspoň svoju vlastnú kúpeľňu, povedala mi, že v tej hosťovskej sa jednoducho necítila komfortne.

Emily Wang / Unsplash (https://unsplash.com/photos/Wv65tpVIdDg)

5. Niekto nám ukradol kábel od televízie. Prišli sme na to až podstatne neskôr, keď sa nasledujúci hostia prišli sťažovať, že im nefunguje telka. Po dôkladnej inšpekcii som zistil, že chýba kábel… a dodnes nerozumiem, prečo by to niekto robil.

6. Raz k nám do komplexu prišla žena, trochu arogantná, ale nič extra. Chválila sa tým, že prišla do mesta uzavrieť nejaké spolupráce, že plánuje dodávať morské plody veľkým odberateľom. Zároveň ma poprosila, aby som jej vyzdvihol zásielku morských plodov, ktoré si dala cez noc poslať. Prebral som ju, položil ju do jej izby a odvtedy som ju nevidel.

Odchádzala spokojná, vraj všetko išlo podľa plánu. My sme však boli podstatne menej spokojní, keď sme začali upratovať jej izbu. To miesto bolo odporné. Odpadky hádzala na zem namiesto do koša. Čisté plachty zo skrine boli fuč, krvavé návliečky hodené v kúpeľni zakryté vrstvou papierových utierok (naozaj prefíkané, skoro sme si ich nevšimli).

Grant / Unsplash (https://unsplash.com/photos/UhpYKnqZwE8)

Najväčšie peklo však prišlo v kuchynskej časti. Jej izba mala úplne novú, novučičkú rúru. Celou izbou sa tiahol nepríjemný zápach a my sme nevedeli, odkiaľ ide, až kým sme neotvorili tú rúru. Tá ženská v nej grilovala morské plody. Nová rúra bola plná vypečeného rybieho tuku, šupín a bohvie čoho ešte. Neskutočný smrad, skoro som sa povracal. Trvalo mi celý deň, kým som ju poriadne vydrhol.

7. Byt si prenajal chlapík a na pár týždňov ho premenil na bordel. Ešte dnes mi sem-tam zaklope na dvere nejaký úbožiak a pýta sa ma, či sú voľné nejaké slečny.

8. Náš prvý raz bol zároveň aj posledný. Byt sme prenajali mladšej žene s 5-ročným synčekom. Mala ostať na noc, potom na týždeň odísť preč, a potom sa vrátiť opäť na jednu noc. Ubezpečila nás, že do obeda budú preč. Keď sme sa o pol druhej dostavili so ženou byt upratať, jej auto bolo stále na príjazdovej ceste.

NeONBRAND / Unsplash (https://unsplash.com/photos/kdwahpWYfQo)

Bolo nám to zvláštne, no nehnevali sme sa. Zaklopali sme na dvere. Chvíľu sa nič nedialo, potom malý chlapček otvoril dvere a vydesene nám oznámil, že skúšal zobudiť maminku, ale vôbec sa mu to nedarí. Našli sme ju ležať na zemi pri linke. V noci dostala srdcový infarkt, očividne sa snažila načiahnuť po telefón, no už to nestihla.

Bolo to veľmi emotívne a traumatické. Zavolali sme políciu, tá kontaktovala príbuzných a zobrala chlapca preč. Povedali sme si, že toto nám bohate stačilo a byt sme z portálu stiahli.

9. Prišiel k nám muž, ktorý sa zatvoril v izbe a nevyšiel z nej niekoľko dní. Neodpovedal na klopanie, tak sme boli nútení zavolať policajtov. Keď sa im konečne podarilo prebojovať sa do izby, všade bolo perie. Na zemi, na posteli… všade.

Kari Shea / Unsplash (https://unsplash.com/photos/MfJ9g64-WxQ)

Nevedeli sme prísť na to, odkiaľ sa vzalo, až kým sme neotvorili skriňu. V skrini bola samá krv, kosti a ešte viac peria. Chlapík tam pravdepodobne predvádzal nejaké voodoo rituály, v ktorých obetoval živé sliepky.

10. Môj príbuzný prenajíma chatu. Jeden z hostí sa rozhodol, že sa mu ubytovanie nepáči, tak pred odchodom postriekal všetky steny prípravkom na odpudzovanie medveďov, ktorý tam preventívne bol. Umývať to bolo peklo, skoro môjmu príbuznému vypálilo očné buľvy.

11. Bol to dlhodobý prenájom a ako som zistil, tie sú najhoršie. Keď hostia prekročili hodnotu 500-eurového depozitu, ktorý museli zložiť, už im bolo všetko jedno. Dva rozbité rámy obrazov. Deti používali žiarovky v lampách ako terče pre svoje guličkovky. Potom sa vlámali na povalu a prekutrali každú krabicu. Ktovie, čo hľadali. Drogy? Peniaze? Porno?

Michael Browning / Unsplash (https://unsplash.com/photos/akz0w36DpM4)

Ďalej sa vkradli aj do pivnice, zobrali moju skrinku s náradím do lesa a nechali ju tam. Otvorili balenie strešných krytín a spravili si z nich akési posedenie. Odtrhli kovové dvierka pre psa, nasadili ich na kovovú misku a začali páliť veci zo skladu. Vytrhali betónové bloky z príjazdovej cesty a urobili si novú cestičku do lesa.

Napichali rybárske háčiky do koberca v obývačke. Nahádzali odpadky za televíziu. Nechali bežať klimatizáciu s otvorenými oknami, kým išli na týždeň mimo mesta. Použili biele uteráky a nože z kuchyne, aby si vyčistili topánky. Priniesli psa s blchami, aj napriek tomu, že dohoda bola žiadne zvieratá.

Rozbili nočný stolík. Rozbili jedálenský stôl. Rozbili rám postele a podložili ju knihami. Zobrali všetky utierky a čistiace prostriedky, ktoré v byte našli. Nadávali susedom. Nechali v skrinke v kúpeľni obrovský umelý penis, pokrytý stolicou, hneď vedľa tabletiek na podporu erekcie Horny Goat Weed. Stále nemáte dosť?

Erick Lee Hodge / Unsplash (https://unsplash.com/photos/el_V6z_h5nA)

Zdroj: aura_blaze_official / Reddit


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť