Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.11.2023
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Zvieratá nie sú hlúpe. Stačí, aby si sa porozhliadal okolo seba alebo prescrolloval internet, a musí ti byť jasné, že sú dokonca múdrejšie ako väčšina ľudskej populácie. Aj napriek tomu ich rozum občas vypne a ony urobia niečo… nuž, trochu hlúpe. Presne o také vylomeniny sa nedávno podelili majitelia domácich miláčikov na Reddite a my sme najvtipnejšie z ich príhod zozbierali tu.

1. Môj pes ňuchal niečo okolo stromu a narazil nosom do púpavy. Zaskučal a odskočil preč. Do smrti mu budem vyhadzovať na oči, že je veľký pes, čo sa zľakol púpavy.

2. Môj pes behal po predzáhradke (ktorá je, logicky, pred domom) a nechcel ísť dovnútra. Tak som zazvonila na zvonček, on vbehol dnu a pozrel sa z okna, kto prišiel. 

3. Moja mačka sa zahryzla do keramického taniera, vytočila sa, že ho nevie zožrať, z trucu išla otravovať rybičky v obývačke a skotila sa rovno do akvárka. Najakčnejších tridsať sekúnd môjho života.

4. Mám doma malého bradáča. Raz sa rozhodol povyťahovať z krabice všetky vreckovky. Bola to brutálna zábava, až kým sa mu vo vnútri nezasekla hlava. Začal panikáriť a celý vystresovaný s prázdnou škatuľou na hlave vrazil rovno do dverí.

Shutterstock

5. Štyri hodiny ráno a ja sa zobudím na zvuk, ktorý moja mačka vydáva vždy, keď si niečo uloví. Niečo medzi piskotom, mňaukaním a spevom, jednoducho znak najšťastnejšej mačky na svete. Nebývam na mieste, kde by sa často vyskytovali myši, tak som automaticky predpokladal, že si zase vylovila spod sedačky hračku a chce sa mi pochváliť. Tak som sa naspäť zakutral pod perinu… a vtedy mi na ksichte pristál toastový chlieb. 

6. Môj pes si prdol, otočil sa, zavrčal a potom začal brechať na vlastný zadok. Ale beriem to pozitívne. Aspoň sa to nesnažil hodiť na mňa.

7. Naši boli u nás na návšteve, zložili sa v spálni na poschodí a môj otec sa rozhodol hádzať mačke plyšovú myšičku. Omylom ju hodil trochu prisilno a myšička preletela cez zábradlie až na spodné poschodie. Normálna mačka by asi kašľala na to, ale naša? Naša sa rozbehla, akoby reálne mala deväť životov, preletela cez zábradlie a plachtila krížom naprieč obývačkou. Odrazila sa od zeme a išla si ďalej, ako by sa nechumelilo. Až neskôr som zistil, že sa mi to celé podarilo zachytiť na bezpečnostnú kameru.

8. Naša mačka zaspala na plote v záhrade a očividne zabudla, kde je. Vždy, keď sa zobudí, sa natiahne a prevalí sa na bok a presne to isté urobila aj teraz. Natiahla sa, prevalila sa nabok a skydla sa rovno do susedovho rybníka. Spomínal som, že neznáša vodu?

Shutterstock

9. Môjmu psovi sa konečne podarilo chytiť v parku veveričku. Spomalil tesne pred ňou, začal ju ňuchať a veverička nelenila – fujazdila na strom, čo jej sily stačili. V živote som nevidel sklamanejšieho psa. Nevedel sa s tým zmieriť ešte ďalšiu hodinu.

10. Jedna z našich mačiek nikdy nepochopila, ako sa používa záchod. Niekedy si doň sadla, vytrčila r*ť von a osr*la nám podlahu. Inokedy sa ani nesnažila ísť dovnútra, vysr*la sa vonku a potom začala vyhrabávať podstielku, aby to zakryla. Človek nikdy nevedel, či sa má smiať, alebo plakať.

11. Otec menil na aute olej a filtre. Vypustil starý olej do nádoby, a keďže to chcel najprv celé dokončiť, odsunul nádobu nabok, že sa s tým vysporiada neskôr. A čo urobila naša idiotská biela mačka? Rozhodla sa zdriemnuť si v tom. 

12. Včera večer som kŕmila hada. Akosi minul toho obrovského potkana, čo som mu podávala, namiesto toho uhryzol seba a potom sa zľahol, že ho niekto uhryzol.

Shutterstock

13. Máme mačku, volá sa Wednesday, ale väčšinou ju voláme Blbeček. Máme ju pol roka a zatiaľ sa už niekoľkokrát stihla dobýjať do krabice, ktorú ešte nikto neotvoril, nahnevať sa na mňa, lebo som sa dotkol jej chvosta (po tom, čo skočila na sedačku presne na miesto, kde som sedel), dovaliť sa domov kompletne mokrá, počkať, kým zavriem dvere, trvať na tom, nech ich znovu otvorím, a keď zistila, že za tú sekundu ešte stále neprestalo pršať, skoro ju rozdrapilo od jedu. Človek ani nepotrebuje telku.

14. Moja mačka celkom presne nerozumie, ako funguje zrkadlo. Príde k nemu a… hrabe? Reálne som ho začal zakrývať na noc dekou, aby ma stokrát po sebe nezobudila. Raz sa mi to dokonca podarilo natočiť.

15. Môj pes nezažil veľa snehu, ale o to viac ho zbožňuje. Teda do momentu, kým nezbadá snehuliaka. Vtedy všetka sranda skončí – začne jačať, akoby ho z kože drali, a potom sa ma snaží odtiahnuť preč, akoby to bola tá najdesivejšia vec na svete. Okej, kamoš, ani ja nemám rada surovú mrkvu, ale toto je trochu prehnané.

16. Môj pes žobre o kúsok ovocia, potom ho vypľuje, lebo mu nechutí, a žobre o ďalší. Potom ho vypľuje a žobre o ďalší. Potom ho vypľuje a čo? Zase žobre o ďalší. Vraj človek dvakrát do tej istej rieky nestúpi, ale tento pes by žobral a vypľúval ovocie, čo mu nechutí, až do konca svojich dní.

Shutterstock

Zdroj: vxah / Reddit 


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.