Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Videl si už rozprávajúceho psa? Ak nie, tak dnes máš svoj šťastný deň. Chlpatá čiernobiela potvorka menom Bunny sa vďaka svojej trpezlivej majiteľke naučila rozprávať. Bunny sa vie vypýtať von, keď sa túži vyšantiť v parku s ostatnými psími kolegami, vie poprosiť o jedlo a vie zároveň svojej paničke povedať, ako ju má veľmi rada.  

Roztomilá Bunny, ktorá je krížencom ovčiarskeho psa a pudla, však, samozrejme, s ľuďmi nekomunikuje pomocou slov. Šteká, rovnako ako každý iný pes. Bunny „rozpráva“ pomocou farebných hračkárskych tlačidiel, ktoré sú pripevnené na detskom gumenom koberci. Na každé jedno toto tlačidlo je pripojená aj zvuková nahrávka slov. Bunny sa naučila, že tieto zvuky majú význam a používa ich na komunikáciu.    

@what_about_bunny

Sweet silly girl #PetStory #fyp #whataboutbunny #mydoggo #dogchallenge #dogsoftiktok #smartdog #sweetgirl #talkingdog #petstory #petlover #animal

♬ Summer Days – Martin Garrix / Macklemore / Patrick Stump

Videá so šikovnou psou slečnou majú už milióny zhliadnutí. Toto video videlo za jeden jediný deň viac ako 9 miliónov ľudí. A to teda rozhodne nie je málo. Veď, ako často vidíte psa rozprávať sa s človekom? K dnešnému dňu má jej najpopulárnejšie video viac ako 23 miliónov zhliadnutí a aj jej ostatné videá dosahujú podobné čísla.      

Rozumie však skutočne Bunny slovám, ktoré tlačidlá vydávajú? Mnohých milovníkov zvierat asi teraz sklameme, ale, bohužiaľ, pravdepodobne nie. Majiteľka ju len naučila, že každý jeden zvuk, ktorý farebné tlačidlá vydávajú, majú pre nás ľudí konkrétny význam. Bunny si len neustálym opakovaním tých istých úkonov osvojila spojitosť medzi zvukom a následnou vykonanou činnosťou.     

@what_about_bunny

Meet Bunny! She will literally say “hi” #talkingdog #hunger4words #sheepadoodle #aac #whataboutbunny #mydogtalks #dogsoftiktok #firsttry #cutedog

♬ original sound – what_about_bunny


Patty

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.