Majiteľka naučila svojho psa komunikovať pomocou zvukových gombíkov

Možno je toto dôkaz, že psy nám rozumejú a chcú sa s nami rozprávať.

Zdroj: what_about_bunny / tiktok.com

Videl si už rozprávajúceho psa? Ak nie, tak dnes máš svoj šťastný deň. Chlpatá čiernobiela potvorka menom Bunny sa vďaka svojej trpezlivej majiteľke naučila rozprávať. Bunny sa vie vypýtať von, keď sa túži vyšantiť v parku s ostatnými psími kolegami, vie poprosiť o jedlo a vie zároveň svojej paničke povedať, ako ju má veľmi rada.  

Roztomilá Bunny, ktorá je krížencom ovčiarskeho psa a pudla, však, samozrejme, s ľuďmi nekomunikuje pomocou slov. Šteká, rovnako ako každý iný pes. Bunny „rozpráva“ pomocou farebných hračkárskych tlačidiel, ktoré sú pripevnené na detskom gumenom koberci. Na každé jedno toto tlačidlo je pripojená aj zvuková nahrávka slov. Bunny sa naučila, že tieto zvuky majú význam a používa ich na komunikáciu.    

@what_about_bunny

Sweet silly girl #PetStory #fyp #whataboutbunny #mydoggo #dogchallenge #dogsoftiktok #smartdog #sweetgirl #talkingdog #petstory #petlover #animal

♬ Summer Days – Martin Garrix / Macklemore / Patrick Stump

Videá so šikovnou psou slečnou majú už milióny zhliadnutí. Toto video videlo za jeden jediný deň viac ako 9 miliónov ľudí. A to teda rozhodne nie je málo. Veď, ako často vidíte psa rozprávať sa s človekom? K dnešnému dňu má jej najpopulárnejšie video viac ako 23 miliónov zhliadnutí a aj jej ostatné videá dosahujú podobné čísla.      

Rozumie však skutočne Bunny slovám, ktoré tlačidlá vydávajú? Mnohých milovníkov zvierat asi teraz sklameme, ale, bohužiaľ, pravdepodobne nie. Majiteľka ju len naučila, že každý jeden zvuk, ktorý farebné tlačidlá vydávajú, majú pre nás ľudí konkrétny význam. Bunny si len neustálym opakovaním tých istých úkonov osvojila spojitosť medzi zvukom a následnou vykonanou činnosťou.     

@what_about_bunny

Meet Bunny! She will literally say “hi” #talkingdog #hunger4words #sheepadoodle #aac #whataboutbunny #mydogtalks #dogsoftiktok #firsttry #cutedog

♬ original sound – what_about_bunny

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Veci, na ktoré sa treba vykašľať, aby sme sa cítili lepšie a odstránili zo života stres či napätie

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME