Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Majiteľka smrteľne chorého psíka dala výpoveď v práci. Posledné dni mu chce čo najviac spríjemniť

Svojej sučke menom Sasha chce byť veľkou oporou.


Umieranie našich zvieracích miláčikov nesieme všetci veľmi ťažko. Ako by aj nie, keď nás po dlhých rokoch opúšťajú verní kamaráti, s ktorými sme toho toľko zažili? Ako napísal portál LADbible, veľkými zdravotnými problémami trpí aj sučka labradora menom Sasha.

Jej majiteľka Megan Marshall s ňou prežila 15 skvelých rokov, ale chápe, že jej čas sa neúprosne kráti. Lekári jej diagnostikovali viacero závažných porúch, okrem iného demenciu a kognitívnu dysfunkciu.

Sasha je tak často zmätená, pociťuje úzkosť a choroby tiež ovplyvňujú jej schopnosť pohybu. Podľa veterinárov sa ale už nedá veľa robiť. Megan sa teda rozhodla, že so svojím psíkom strávi každý deň, ktorý im ešte osud dožičí. Aby sa Sashe mohla venovať, dala dokonca výpoveď v práci. Teraz sa sústredí len na to, aby si jej sučka svoje posledné dni poriadne užila.

Profimedia

Posledné dni plné výletov a zábavy

„Vždy som bojovala so svojím duševným zdravím,“ zverila sa Megan. „Viedla som firmu, v ktorej som sa psychicky trápila, a Sashine zdravie sa stále zhoršovalo. Bolo ťažké žiť medzi prácou a súkromím, tak som svoju firmu zatvorila, rozhodla sa pracovať na sebe a venovať Sashe čas, ktorý potrebuje.“ Sasha pre ňu vraj predstavovala pevný bod a vždy, keď mala sama problémy, sa o ňu mohla oprieť. Dodala, že si v hlave vytvorila pomyselný zoznam vecí, ktoré s ňou ešte chce stihnúť.

Urobili si tak spoločný výlet na pláž, navštívili výstavu psov, dali si dobrú večeru so steakom, jedli zmrzlinu a Sasha tiež niekoľko nocí prespala so svojimi psími kamarátmi. Medzi ďalšie body, ktoré jej Megan splnila, bola návšteva Santa Clausa, výlet do ZOO či do rozľahlého vidieckeho sídla Blenheim Palace v anglickom grófstve Oxfordshire.

Profimedia

Sasha tiež absolvovala fotografovanie s profesionálnym fotografom. Megan pre ňu plánuje ešte ďalšie aktivity, napríklad výlet na hrad Windsor či návštevu škôlky, kde by sa Sasha mohla pohrať s deťmi. „Viem, že jej strata pre mňa bude veľký boj, takže mi to dáva pocit, že som urobila všetko, čo som mohla, povedala Megan „A viem tiež, že Sasha bola veľmi šťastná…“

Profimedia

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť