Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 27.11.2022
sk
Milan
cz
Xenie

Malé dievčatko zabilo zubami hada, ktorý sa ho predtým snažil pohrýzť. Doplatil na to životom

Kto druhému jamu kope, sám do nej spadne.


Karma je zdarma. O tom, že to nie je iba prázdna fráza, sa presvedčil jeden had v Turecku. Toto zistenie ho vyšlo veľmi draho, lebo už nie je medzi nami živými. Nech mu je hadia zem ľahká. Hoci o tom teraz môžeme vtipkovať, mohlo to dopadnúť aj tragicky. Našťastie sa tak nestalo.

Všetko sa stalo v malej obci Kantar v Turecku, uvádza LADBible. Dvojročnému dievčatku sa podarilo zabiť hada vlastnými zubami po tom, čo ju sám napadol. Malá sa hrala na záhrade rodinného domu, až kým ju do pery neuhryzol had. Evidentne sa nezľakla a namiesto toho, aby sa rozbehla za mamou, zvolila odvetu – zabiť ho vlastnými zubami.

Pomohli susedia

Skôr, než sa o celej situácii dozvedeli samotní rodičia, boli na mieste činu prví susedia od vedľa. Boli poriadne zdesení, keď našli dievčatko s dohryzeným hadom medzi zubami. Údajne mal až päťdesiat centimetrov.

Otcom dieťaťa je muž menom Mehmet Ercan. V čase, keď jeho dcéra bojovala s plazom, bol v práci. Pre médiá sa vyjadril: „Alah ju skutočne ochránil. Naši susedia mi povedali, čo sa stalo. Had ju uhryzol a ona potom pohrýzla jeho.“ Prvú pomoc dostala od spomenutých susedov a potom ju previezli do Bingolskej pôrodnice a detskej nemocnice na ďalšie ošetrenie. Hada sa zachrániť nepodarilo, už to mal spočítané.

Dievčatko zubami zabilo hada, ktorý ju chcel pohrýzť
Shutterstock

Muž v Indii toľko šťastia nemal

Menej šťastia mal 22-ročný muž z Indie, ktorý zomrel po uhryznutí hadom. Stalo sa to len pár dní po tom, čo sa zúčastnil na pohrebe svojho 38-ročného brata, ktorého tiež zabil had. Osud tak dokáže byť poriadne krutý.

Ak zalovíme v pamäti, aj na Slovensku máme podobný prípad spred niekoľkých rokov. Konkrétne sa písal rok 2017 a mladý 23-ročný Martinčan nelegálne choval jedovaté hady. Jeden z nich ho pohrýzol a zrazu nastal obrovský problém. Ak niečo také chováš, musíš mať podľa predpisov aj protijed. On nič také nemal, a preto mali záchranári opletačky s okolitými štátmi, aby mladíkovi zachránili život. Podarilo sa.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť