Málo spávaš a si stále unavený? Podľa tejto štúdie ťa preto ľudia nemajú príliš v láske

Štúdia hovorí jasne – nikto nemá rád unavených ľudí.

Zdroj: © Chuck Lorre Productions / moviestillsdb.com

Spánkový deficit negatívne ovplyvňuje celú našu existenciu, informuje Healthline. Nielenže spôsobuje oslabenie imunity, pokles sexuálneho apetítu či nadmerné priberanie telesnej hmotnosti, dokonca pri dlhodobom prevádzkovaní zvyšuje riziko výskytu diabetesu a kardiovaskulárnych chorôb.

V hre však nie sú len zdravotné aspekty našich životov, ale aj tie spoločenské. Nedávna vedecká štúdia totiž vyniesla na povrch nečakané skutočnosti – nikto nemá rád unavených ľudí. Unavení ľudia pôsobia neatraktívne, ba priam až choro a my sme jednoducho od prírody nastavení vyhľadávať presný opak.

Chceme sa obklopovať tým pekným, zdravým a ľudia s nedostatkom spánku tieto kritériá rozhodne nespĺňajú. Určite to poznáš. Aj na sebe. Po štyroch hodinách spánku sa zobudíš celý pokrčený a spuchnutý, čierne vačky pod očami ti hompáľajú až niekde pri kolenách a celkovo vyzeráš ako kus kravského lajna, čo sa pomaly, ale iste rozlieva pod náporom horúceho letného dňa.

© Chuck Lorre Productions / moviestillsdb.com

Niet divu, že sa ti normálny človek radšej vyhne. Teraz však už vieš, že to nie je len akýsi trucovitý vrtoch, má to vedecké opodstatnenie. Partia skúsených odborníkov nabrala 25 dobrovoľníkov, na ktorých sa rozhodla vykonať experiment.

Všetkých zúčastnených odfotografovali dvakrát – prvý raz po ôsmich hodinách spánku, druhý o dva dni neskôr, keď dve noci po sebe spali len štyri hodiny.

Následne povolali 122 cudzích ľudí, ktorým fotografie ukázali. Tí mali určiť, s ktorými z týchto ľudí by sa radšej socializovali a rovnako mali posudzovať ich celkovú príťažlivosť, zdravý vzhľad, ospalosť a dôveryhodnosť. Ako štúdia dopadla, je už teraz asi viac než jasné.

© Chuck Lorre Productions / moviestillsdb.com

Prevažná väčšina inklinovala k ľuďom, ktorí si dopriali výdatný spánok. O tých, ktorým sa poriadneho šlofíka nedostalo, sa naopak nevyjadrovali práve najkrajšie. Údajne na nich pôsobili menej atraktívne, nezdravo a, pochopiteľne, vyčerpane. V reálnom živote by sa z akejkoľvek konverzácie s takýmito ľuďmi pokúsili radšej vykľučkovať.

Zdroj: royalsocietypublishing.org

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ako sa správať počas pandémie? Rakúsky pilot vytvoril na oblohe originálny a jasný odkaz


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME