Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Maloobchodníci nesúhlasia so zatvorením obchodov v nedeľu

Podnikatelia dnes majú iné starosti.


Iniciatíva slovenských maloobchodníkov (ISKM) nesúhlasí s opätovným poslaneckým návrhom na zatvorenie obchodov v nedeľu.

Niektorí podnikatelia majú svoje prevádzky v nedeľu zatvorené bez toho, aby im to nariaďoval štát. Iní zvažujú, či vôbec ponechať svoje prevádzky otvorené, nakoľko riešia existenčné problémy kvôli nárastu cien energií. Počas posledných dvoch rokov bolo niekoľko pokusov o povinné zatvorenie obchodov v nedeľu. Hlavným dôvodom bolo, aby ľudia trávili víkend s rodinou. Informoval o tom v tlačovej správe predseda ISKM Daniel Krakovský.

„Miesto toho, aby politici riešili kritickú situáciu podnikateľov, najmä z dôvodu historicky najvyššej inflácie a razantného niekoľkonásobného zvyšovania cien energií, opäť vyťahujú populistickú tému, ktorá spoločnosť rozdeľuje,“ hovorí predseda ISKM. Predseda iniciatívy tvrdí, že na všetko doplatia iba zamestnanci, ktorí takto prídu o víkendové príplatky, ktoré poslanci minulý rok zvyšovali spolu s minimálnou mzdou. Okrem toho o príplatky prídu aj študenti, ktorí využívali víkendové smeny na privyrobenie si popri škole.

Profimedia

Spolu s novým rokom čakalo podnikateľov hneď niekoľko prekvapení a to zvyšovanie zálohových platieb za energie, vysoká miera inflácie, ktorá prekročila v novembri viac ako 15 percent, čoho výsledkom je rast nájomného v priemere o 10 percent. Taktiež rastúca minimálna mzda a príplatky za prácu cez víkendy a sviatky.

„Dnes by mala byť priorita vlády vysporiadať sa s komplikovanou situáciou v podnikateľskom prostredí, ktoré zamestnáva stovky tisíc ľudí a nájsť spôsob, ako im neklásť ďalšie prekážky,“ uzavrel Krakovský.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť