Utorok 27.9.2022
sk
Cyprián
, Damián
cz
Jonáš

Malý chlapček má kvôli vzácnej genetickej poruche vlasy, ktoré sa nedajú učesať

Mimoriadne vzácna porucha časom odznie.


Chlapček menom Locklan z amerického štátu Georgia okamžite upúta pohľad svojimi bujnými vlasmi, ktoré trčia do všetkých možných strán. Ak by ich však jeho rodičia chceli učesať, nedokázali by to. Ako totiž píše portál Good Morning America, Locklan sa narodil s mimoriadne vzácnym syndrómom neučesateľných vlasov.

Jeho rodičom sa o tejto možnosti zmienil jeden používateľ na Instagrame po tom, čo zahliadol jeho fotku. Ako povedala Locklanova mama novinárom, najprv sa vydesila, keďže o takomto syndróme ešte nikdy nepočula. Poradiť jej nevedela ani lekárka jej syna.

„Poslala nás ale do Atlanty za pediatrom so špecializáciou na dermatológiu, ktorý nám všetko objasnil,“ dodala Katelyn. Potvrdil, že v prípade malého Locklana ide skutočne o syndróm neučesateľných vlasov. Je to vzácna genetická vlasová porucha, ktorá sa najčastejšie objavuje u detí od troch mesiacov do troch rokov. Pretrvávať ale môže aj do dvanásteho roku, hoci tieto prípady sú skôr zriedkavé.

Učesať? Nemožné!

Hlavným príznakom je slabá štruktúra vlasov, ktoré je prakticky nemožné učesať. Lekári v súčasnosti nemajú žiadne postupy, ako túto poruchu potlačiť, avšak dobrou správou je, že ide len o dočasný stav.

Ako sme síce písali, v niektorých prípadoch sa môže vyskytovať aj do dvanásteho roku, ale neskôr už viac-menej vôbec. S pribúdajúcim vekom sa totiž poddajnosť vlasov zlepšuje a v puberte či ranej dospelosti už dosahuje bežný stav.

Locklan sa pre svoje originálne háro stal hviezdou Instagramu, na ktorý jeho mama nahráva stále nové a nové fotky. Prezradila tiež, že starostlivosť o synčekove vlasy je za takýchto okolností vlastne jednoduchšia. Nemusí ich totiž tak často umývať, keďže sa skoro nemastia. „Ale sú veľmi krehké, takže musím dávať pozor, aby sa nezaplietali,“ zdôraznila.

1.

2.

3.

4.

5.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť