Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

Malé deti dokážu pri hre a neustálom pobehovaní po ulici natrafiť na kadejaké zvláštne predmety. Kým väčšina z nás v detstve za najväčší objav považovala zdochnutého psa, starý elektrospotrebič alebo hniezdo bezdomovca, z čínskeho mesta Heyuan prichádzajú správy o náleze troška väčšej hodnoty.

Tretiak Zhang Yangzhe počas prechádzky s mamou natrafil na niečo, čo pre neho najprv vyzeralo ako vyhodené orechy. Keď sa na vec pozrel lepšie, zistil, že má dočinenia s dinosaurími vajcami. Chlapec zalarmoval svoju mamu, mama zalarmovala úrady a tým sa podarilo zabezpečiť celkovo jedenásť vajec starých asi 65 miliónov rokov.

Čo môže nám pripadať ako neskutočne vzácny a neobyčajný nález, je v meste Heyuan pomerne bežná vec. Čínski paleontológovia dokonca lokalitu nazývajú „domovom dinosaurov“. V meste bolo doteraz objavených vyše 10-tisíc dinosaurích vajec, za čo si vyslúžilo aj zápis v Guinessovej knihe rekordov.

Práve toto zohralo dôležitú úlohu pri náleze. Hoci je malý Zhang len tretiak na základke, dobre vedel, ako sa zachovať. V miestnych školách sa totiž deti už odmalička učia o dinosauroch a učitelia im vysvetľujú, ako nález identifikovať a čo následne robiť.

Zdroj: globaltimes.cn


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť