Malý génius. 12-ročný chlapec vyštudoval vysokú školu a založil vlastný startup

Nadanému Mikeovi Wimmerovi ide matematika a zaujímajú ho aj moderné technológie.

Zdroj: Shutterstock

Geniálni ľudia sa ako výnimoční často prejavujú už od detstva. Aj na EMEFKA sme ti priniesli dva články o slávnych majstroch, ktorí už ako malé deti vyvolávali údiv svojho okolia (prvý tu, druhý tu). Medzi nich sa teraz môže zaradiť aj 12-ročný Mike Wimmer z mesta Salisbury zo Severnej Kalifornie.

Ako píše portál Unilad, Mikeovi sa podaril skutočne nevídaný kúsok. Vo svojom mladom veku totiž už v dohľadnom čase úspešne skončí nielen strednú, ale rovno aj vysokú školu!

Matematický génius

21. mája si preberie titul z Rowan-Cabarrus Community College a 28. mája zase z Concord Academy High School. Obe školy teda ukončí v jeden týždeň. Mike je mimoriadne inteligentný a je tiež členom MENSY, ktorá združuje ľudí s najvyšším IQ. Exceluje najmä vo vedeckých disciplínach a v matematike.

ako 18-mesačný sa zaujímal o technológie (vďaka tomu, že vtedy dostal svoj prvý iPad) a sám sa naučil programovať. Niektorí jeho známi si dokonca myslia, že štúdiu venuje možno až príliš veľa času. Obávajú sa, aby mu popri tom neušli iné príjemné stránky detstva.

Založil vlastný startup

Mike ale tvrdí, že je so svojím životom maximálne spokojný. „Prežívam najkrajšie obdobie života, a to práve vďaka tomu, že robím to, čo robím,“ povedal. „Nestratil som svoje detstvo, to určite nie.“ Mike dokonca vytvoril aj vlastný startup Reflect Social, ktorý je zameraný na vývoj nových technológií. „Mojím podnikateľským cieľom je, aby som vybudoval technológiu, ktorá ľuďom umožní žiť lepší život,“ vyjadril sa mladý génius pre CNN.

Podľa Mikeových rodičov bude ich syn určite úspešný. Tvrdia, že mu nechýba odvaha, originálne nápady a priebojnosť. Na stole už má viacero ponúk od potenciálnych zamestnávateľov a štipendií prestížnych škôl.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Farmár nechtiac posunul hranicu Belgicka s Francúzskom. Hraničný kameň stál v ceste jeho traktoru


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME