Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 29.3.2023
sk
Miroslav
cz
Taťána, Táňa
, Tatiana

Geniálni ľudia sa ako výnimoční často prejavujú už od detstva. Aj na EMEFKA sme ti priniesli dva články o slávnych majstroch, ktorí už ako malé deti vyvolávali údiv svojho okolia (prvý tu, druhý tu). Medzi nich sa teraz môže zaradiť aj 12-ročný Mike Wimmer z mesta Salisbury zo Severnej Kalifornie.

Ako píše portál Unilad, Mikeovi sa podaril skutočne nevídaný kúsok. Vo svojom mladom veku totiž už v dohľadnom čase úspešne skončí nielen strednú, ale rovno aj vysokú školu!

Matematický génius

21. mája si preberie titul z Rowan-Cabarrus Community College a 28. mája zase z Concord Academy High School. Obe školy teda ukončí v jeden týždeň. Mike je mimoriadne inteligentný a je tiež členom MENSY, ktorá združuje ľudí s najvyšším IQ. Exceluje najmä vo vedeckých disciplínach a v matematike.

ako 18-mesačný sa zaujímal o technológie (vďaka tomu, že vtedy dostal svoj prvý iPad) a sám sa naučil programovať. Niektorí jeho známi si dokonca myslia, že štúdiu venuje možno až príliš veľa času. Obávajú sa, aby mu popri tom neušli iné príjemné stránky detstva.

Založil vlastný startup

Mike ale tvrdí, že je so svojím životom maximálne spokojný. „Prežívam najkrajšie obdobie života, a to práve vďaka tomu, že robím to, čo robím,“ povedal. „Nestratil som svoje detstvo, to určite nie.“ Mike dokonca vytvoril aj vlastný startup Reflect Social, ktorý je zameraný na vývoj nových technológií. „Mojím podnikateľským cieľom je, aby som vybudoval technológiu, ktorá ľuďom umožní žiť lepší život,“ vyjadril sa mladý génius pre CNN.

Podľa Mikeových rodičov bude ich syn určite úspešný. Tvrdia, že mu nechýba odvaha, originálne nápady a priebojnosť. Na stole už má viacero ponúk od potenciálnych zamestnávateľov a štipendií prestížnych škôl.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje