Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

Malý muž, veľká hviezda. Kto je Hasbulla Magomedov, známy z TikToku?

Jeden meter vysokého Dagestanca davy milujú.


V uplynulých týždňoch väčšina z nás zaregistrovala novú internetovú celebritu. Na Instagrame a na TikToku sa objavili videá, ktorých hlavných hrdina je niekto, kto vyzerá ako malý chlapec, ale zároveň aj ako dospelý muž. Kto to je a odkiaľ sa vzal?

Tento jeden meter vysoký muž sa volá Hasbulla Magomedov. Pochádza z Dagestanu, čo je jedna z južných republík Ruskej Federácie, informuje The Focus. Čím zaujme najviac, je fakt, že aj napriek malej výške a detskej tvári má Hasbulla 18 rokov. Nie je dieťa, je to dospelý muž.

Hasbullu zvyknú prezývať „mini Khabib“, podľa MMA bojovníka Khabiba Nurmagomedova. Obaja pochádzajú z Machačkaly a stali sa z nich priatelia. Hasbulla je oddaný moslim a v rozhovore pre ruské médiá sa vyjadril, že sa v budúcnosti túži venovať teológii.

Hviezda sociálnych sietí

Cesta k životu virálnej celebrity započala v novembri 2020. Vtedy na svoj Instagram hasbulla_ začal pridávať fotky a videá, ktorých dosah postupne presiahol hranice Ruska. Čím sú jeho príspevky zvláštne? Ťažko povedať. Nezdá sa, že by Dagestanec disponoval nejakým výnimočným talentom.

Väčšinu jeho obsahu tvoria úplne všedné príspevky. Cvičenie, cestovanie, stretnutia s kamarátmi. Často ho vidieť v spoločnosti zápasníkov. Hasbulla ľudí dokáže upútať predovšetkým svojím jedinečným vzhľadom a zmyslom pre humor. Jeho nízky vzrast zapríčinil zrejme deficit rastového hormónu (GHD).

Kontroverzný zápas

Vo svetových médiách sa Hasbulla zviditeľnil vďaka MMA zápasu, v ktorom sa postavil proti rovnako nízkemu, 17-ročnému Tadžikovi Abdulovi Rozikovi. Toto bizarné podujatie bolo kontroverzným hneď z niekoľkých dôvodov.

Už krátko po prvotnom oznámení ho skritizovala Uljana Podpalnaja, riaditeľka Ruského zväzu športovcov s dwarfizmom. Podľa nej ide o nedôstojné a neetické divadlo, ktoré nemá so športom nič spoločné. Situácia by podľa nej bola úplne iná, ak by dvojica súperila v niektorom z bojových športov za podmienok seriózneho športového podujatia.

Napriek kritike sa súboj uskutočnil 18. mája. Alebo nie? O súboji malých mužov zrazu prestali prichádzať správy. Nie je známy víťaz a nemáme k dispozícii žiadny záznam. Možno sa zápas nikdy neuskutočnil a ani neuskutoční a išlo len o marketingový ťah a snahu o zviditeľnenie. Treba povedať, že veľmi úspešnú.

Zdroje: thefocus.news


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť