Pondelok 29.11.2021
sk
Vratko
cz
Zina

Píše sa dvadsiate prvé storočie a internet sa stal naším denným chlebom. Ľudia prakticky žijú na sociálnych sieťach, namiesto skutočných domov (akoby si ich aj nejaký mladý mohol v dnešnej dobe dovoliť, že?) si stavajú vzdušné zámky a za úspech považujú veci, ktoré… no povedzme si úprimne, až taká výhra zase nie sú. S naším ilustrátorom sme si dnes pripravili niekoľko takých príkladov a sme si takmer istí, že podobné vychvaľovanie si už aspoň raz počul tiež.

1. „Sleduje ma už tisíc ľudí.“

Ako vie každý správny superhrdina, s veľkou mocou prichádza veľká zodpovednosť, a tak si musí chalan dvakrát rozmyslieť, ako s týmto grandióznym publikom naloží. A to bez ohľadu na to, že polovica z neho by neprešla testom captcha a druhú tvoria falošné účty jeho babky Ruženky, ktorá po výdatnom dumaní nad záhonom s muškátmi dospela k záveru, že všetko je lepšie, ako keby mal brať mladý drogy. Ale čísla sú čísla, nie?

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. „Môj TikTok má dvetisíc videní.“

TikTok fičí na zaujímavom algoritme, vďaka ktorému s každým ďalším príspevkom klesá tvoja šanca zhostiť sa pätnástich minút internetovej slávy. Prvé videá jednoducho majú úspech. Či už sa nekoordinovane vrtíš do rytmu pesničky s lyrickou výdatnosťou šnúrky do topánok, alebo sa špáraš v nose. TikTok ťa chce podporiť. Lenže to niektorým ľuďom skrátka nevysvetlíš… tí už sa vidia na červenom koberci.

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. „Mám ban v každej skupine.“

Lebo si idiot. Seriózne, kedy ľudstvo dospelo do fázy, že trollenie na facebookových skupinách je hodné hromadného potlesku? S poslednými zvyškami viery v budúcnosť našej populácie človek dúfa, že odpoveď je nikdy, ale tento jedinec má o tom očividne úplne inú predstavu. Čím viac ľudí vytočí svojimi ničím nepodloženými drístami, tým lepšie sa mu v noci spí. A čím lepšie sa mu v noci spí, tým viac energie má na plodenie ďalších. Nádhera.

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. „Dostal som donate tri eurá.“

Možno od úchyla, ktorý tajne dúfa, že mu v opojení chvíľkového zatmenia mozgu pošleš preprdené trenky, ktoré si môže dať zarámovať na stenu. A možno sa niekomu seriózne páči tvoja tvorba. Porsche si za to asi nekúpiš, ale niekde začať treba a dve dobre vychladené kofoly v tomto teple určite padnú na úrodnú pôdu. Do životopisu si tento úspech ale radšej nedávaj…

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. „Dostal som lajk od influencera.“

Krásna to doba, v ktorej žijeme. Kedysi decká chceli stretnúť princeznú alebo pohladkať jednorožca, dnes sú už takéto vymyslené srandy úplne pasé. Chcú sa stretnúť so svojím obľúbeným influencerom, prípadne – a to je ešte lepšie – dostať od lajk na fotku. Nebudeme si klamať, aj teba by asi potešilo, keby sa niekto známy dozvedel o tvojej existencii a ocenil ju bezvýznamným virtuálnym srdiečkom, ale predsa len by to nemala byť jediná životná ašpirácia. Bohužiaľ, pre niektorých je.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť