Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Len málokto spomína na robenie domácich úloh do školy v dobrom. Je to tak asi iba v prípade, že sa ti nechce viesť dospelácky život a radšej by si ho teraz vymenil za školské časy. Každému z nás sa však občas stalo, že sme si úlohy odpisovali od spolužiakov alebo sme si túto prípravu na hodinu uľahčili nejak inak.

Robenie domácich úloh si uľahčil aj 9-ročný syn matky Leanne, ktorá ho pri tom prichytila. O tom, aký prefíkaný spôsob na riešenie príkladov z matematiky chlapec našiel, informoval web Unilad.

Matka 9-ročného Brycea zverejnila video, na ktorom je jej syn prichytený pri tom, ako si uľahčil robenie domácich úloh. Nebolo by na tom nič nezvyčajné, každý z nás to raz za čas urobil. Bryce však našiel naozaj inovatívny spôsob. Svoje domáce úlohy nechal riešiť Alexu, domáceho AI asistenta od Amazonu.Na videu je zachytený Bryce, ktorý dáva Alexe jednoznačné povely typu: „Alexa, koľko je osem krát štyri?“ Domáci asistent Bryceovi odpovedá správnou odpoveďou a ten poslušne zapisuje. Bryce nerušene nasleduje s ďalšou otázkou ohľadom násobilky.

V zábere vidíme jeho mamu, ktorá svojho syna pri „robení domácich úloh“ sleduje. Tá syna vyruší otázkou „Čo sa tu deje?“ na čo sa chlapec otočí a po pár sekundách to na mamu zahrá prefíkaným úsmevom. Odpovedá, že si robí úlohy. Mama sa mu snaží vysvetliť, že takto sa domáce úlohy nerobia, no Bryce ako svedomitý žiak pokračuje ďalej. Pýta sa domáceho asistenta na ďalší príklad. Mama v závere videa len neveriacky krúti hlavou.

Mamou zverejnené video na facebooku si zaslúžilo viacero komentárov a 34-tisíc zdieľaní. Prefíkaný Bryce mnohých poriadne pobavil. Je pravda, že moderné technológie nám uľahčujú život a toto je jeden z príkladov. Nie však veľmi pozitívnych. Pre matky to bude čím ďalej, tým ťažšie prinútiť svoje deti, aby si robili domáce úlohy poctivo.

Zdroj: unilad


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.