Mama prichytila svojho syna, ako si prefíkane uľahčuje robenie domácich úloh

Takúto reakciu syna zrejme nečakala.

Zdroj: Annie Spratt, Unsplash

Len málokto spomína na robenie domácich úloh do školy v dobrom. Je to tak asi iba v prípade, že sa ti nechce viesť dospelácky život a radšej by si ho teraz vymenil za školské časy. Každému z nás sa však občas stalo, že sme si úlohy odpisovali od spolužiakov alebo sme si túto prípravu na hodinu uľahčili nejak inak.

Robenie domácich úloh si uľahčil aj 9-ročný syn matky Leanne, ktorá ho pri tom prichytila. O tom, aký prefíkaný spôsob na riešenie príkladov z matematiky chlapec našiel, informoval web Unilad.

Matka 9-ročného Brycea zverejnila video, na ktorom je jej syn prichytený pri tom, ako si uľahčil robenie domácich úloh. Nebolo by na tom nič nezvyčajné, každý z nás to raz za čas urobil. Bryce však našiel naozaj inovatívny spôsob. Svoje domáce úlohy nechal riešiť Alexu, domáceho AI asistenta od Amazonu.

Na videu je zachytený Bryce, ktorý dáva Alexe jednoznačné povely typu: „Alexa, koľko je osem krát štyri?“ Domáci asistent Bryceovi odpovedá správnou odpoveďou a ten poslušne zapisuje. Bryce nerušene nasleduje s ďalšou otázkou ohľadom násobilky.

V zábere vidíme jeho mamu, ktorá svojho syna pri „robení domácich úloh“ sleduje. Tá syna vyruší otázkou „Čo sa tu deje?“ na čo sa chlapec otočí a po pár sekundách to na mamu zahrá prefíkaným úsmevom. Odpovedá, že si robí úlohy. Mama sa mu snaží vysvetliť, že takto sa domáce úlohy nerobia, no Bryce ako svedomitý žiak pokračuje ďalej. Pýta sa domáceho asistenta na ďalší príklad. Mama v závere videa len neveriacky krúti hlavou.

Mamou zverejnené video na facebooku si zaslúžilo viacero komentárov a 34-tisíc zdieľaní. Prefíkaný Bryce mnohých poriadne pobavil. Je pravda, že moderné technológie nám uľahčujú život a toto je jeden z príkladov. Nie však veľmi pozitívnych. Pre matky to bude čím ďalej, tým ťažšie prinútiť svoje deti, aby si robili domáce úlohy poctivo.

Zdroj: unilad

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
21
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Rodina vypestovala obrovské avokádo, z ktorého by sa najedlo 20 ľudí

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME