Mama zabavila tínedžerke mobil. Tá si našla iný bizarný spôsob, akým tweetovať

K abstinenčným príznakom sociálnych sietí patrí zvýšená vynaliezavosť.

Zdroj: Sara Kurfeß / Unsplash

Mladí sú závislí na moderných technológiách a z času na čas táto posadnutosť vrcholí v skutočne bizarných situáciách. Niektorí skáču z mosta, aby chytili vzácneho pokémona. Iní zase obetujú zdravie, trikrát sa pomočia a spôsobia si preležaniny, len aby vyhrali vo Fortnite. A tí ostatní proste len tweetujú, nech to stojí, čo to stojí. Hoci aj rozhovor s chladničkou.

Tínedžerka, ktorej príbeh aktuálne koluje internetom ako horúci virál, bola súčasťou tej poslednej kategórie. V snahe ostať v kontakte s okolitým svetom a neupadnúť do trýznivých múk sociálneho absťáku, sa rozhodla zapriahnuť všetku dostupnú techniku, len aby sa dostala na Twitter. Mama jej totiž zabavila mobil. A asi všetci vieme, prečo.

Boj o najefektívnejšie tweetu-schopné zariadenie napokon vyhrala chladnička. Konkrétne smart chladnička od spoločnosti LG. Pomocou tohto spotrebiča sa 15-ročnej Dorothy podarilo na sociálnej sieti s vtáčikom uverejniť tento status: „Ani neviem, či toto bude fungovať. Rozprávam sa s chladničkou. Moja mama mi zase skonfiškovala všetku elektroniku.“ Pod statusom, kde platforma zväčša udáva typ zariadenia, z ktorého bol príspevok uverejnený, stálo jasne, modro a zreteľne LG Smart Refrigerator.

Tento status bol pridaný chladničkou

Ľudia z toho boli celkom paf, lebo hoci žijeme v dvadsiatom prvom storočí, komunikácia prostredníctvom kuchynských spotrebičov stále nie je celkom bežná záležitosť. To ešte netušili, že toto nebol pokus číslo jedna, a že tínedžerka skúšala na tweetovanie spojazdniť aj inú elektroniku. Napríklad také Nintendo DS či Wii. A že sa jej to skutočne podarilo.

Dievčaťu sa podarilo pridať na svoj profil aj tweety z Nintenda či z Wii

Netrvalo však dlho a právom nahnevaná mama zistila, čo jej dcéra zase raz stvára na virtuálnej pôde. Napísala na jej profil status, v ktorom objasnila, že našla Nintendo, ktoré jej dcéra nekalo zneužívala a že dá jej účet zrušiť. A bude. Na zabavenie elektroniky svojho potomstva mala totiž pádny dôvod a zo strany jej dcéry nebolo vôbec fér, že jej zákaz nerešpektovala.

Pre portál The Guardian prezradila, že skutočným dôvodom, prečo ostala Dorothy bez mobilu, bol požiar. Dievča sa ponorilo do diania na displeji a akosi zabudlo, že varí. A čo čert nechcel, galiba bola na svete. „Zobrala mi mobil, aby som dávala väčší pozor na to, čo sa deje okolo mňa,“ objasnila Dorothy, a po tomto vyjadrení je viac než jasné, že konanie matky bolo na mieste. Konanie jej ratolesti už o čosi pomenej.

Sara Kurfeß / Unsplash (https://unsplash.com/photos/cJDwJ4X2IrQ)

Nie všetci však zdieľali tento pohľad na vec. Twitter ovládol hashtag #FreeDorothy a ľudia chceli, aby tínedžerka dostala svoju elektroniku naspäť. To, ako to napokon celé dopadlo, nevedno, no ak má mamča aspoň trochu rozumu, nepodvolí sa internetovému tlaku a bude aj naďalej trvať na svojom. Koniec-koncov, celá táto kauza je len priamym dôkazom toho, že jej decko skutočne potrebuje od internetu pauzu.

Zdroje: theguardian.com, thepoke.co.uk

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tragikomické konce slávnych rozprávkových postáv podľa nášho ilustrátora

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME