Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

Bordelári. Niekto ich trpí, iný neznáša a ďalší je jedným z nich. Kto má rád poriadok a žije s niekým, kto ho nemieni dodržiavať, pozná ten každodenný súboj. Matka troch detí, o ktorej píše portál Lad Bible, však vymyslela v skutku šikovný spôsob, ako svoje deti prinútiť upratovať. S každým z nich vytvorila zmluvu, ktorá ich zaväzuje robiť si po sebe poriadok.

Profimedia

Katrina Neathey mala rovnaký problém ako väčšina matiek. Jej deti po sebe neupratovali, a tak to musela robiť za ne. Avšak teraz je už všetko inak, a to vďaka skvelej myšlienke – zaviazala ich k upratovaniu pomocou zmluvy. Ak ju ale porušia, budú sankcionované.

Profimedia

Jej synovia, devätnásťročný Hayden a osemnásťročný Joshua, musia zakaždým, keď nedodržia nejaký bod zo zmluvy, dať mame 5 libier. Ich mladšia sestra, trinásťročná Olivia, platiť nemusí, keďže podľa svojej matky na finančné sankcie ešte nedorástla. Pre ňu Katrina vymyslela odlišný trest – je povinná odovzdať mame svoj mobilný telefón a ten jej bude vrátený až po niekoľkých dňoch.

Profimedia

Písomná dohoda obsahuje desať bodov. Je na nej uvedený zákaz jedenia a dokonca aj pitia džúsov a šumivých nápojov v spálni. Vo svojej izbe môžu piť iba čerstvú vodu. Medzi ich základné povinnosti patrí napríklad vykladanie riadu z umývačky, upratovanie si izby, odkladanie vecí a ustieľanie postele.

Profimedia

Tento unikátny donucovací prostriedok vymyslela po tom, ako jej ratolesti totálne zašpinili koberec za 2000 libier (takmer 2400 eur). Matka troch detí, ktorá vlastní upratovaciu firmu v Horshame, si uvedomuje, že jej sankcie sú tvrdé, no označuje ich za spravodlivé a zároveň dodáva, že doteraz musela deťom zobrať len 20 libier (cca 23 eur).

Nuž, pokiaľ ide o peniaze a ich úbytok, aj z leňochoda sa stane usilovný Ferdo mravec…

Profimedia

Zdroj: Ladbible


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť