Pondelok 25.10.2021
sk
Aurel
cz
Beáta
, Beata

Dnes sa človek bez rúška už ani nepohne. Hoci sa opatrenia pomaly uvoľňujú a na ulici ho už nosiť nemusíš, v obchodoch či v mestskej hromadnej doprave si nos a ústa musíš chrániť stále. Čo z toho vyplýva? Ak nefandíš „pešibusu“ a ešte si nestihol vynájsť teleport, nemá zmysel opúšťať dom bez neho.

Nosenie rúška má bezpochyby svoje výhody. Po prvé, nemusíš nosiť mejkap ani riešiť vyrážky, keďže ti nie je vidno ksicht. Po druhé – a asi značne podstatnejšie – je menšia pravdepodobnosť, že budeš ďalšou obeťou globálnej pandémie. Ale nebudeme sa tváriť. Žiaden z týchto benefitov nezatieni fakt, že mať na ksichte capnutý kus látky 24/7 je niekedy fakt na slučku.

© Shutterstock

Hlavne, keď je vonku tridsaťpäť stupňov, človek sa potí aj vo vlastnej koži a táto maškaráda na tvári tomu vôbec nepomáha. Okrem toho v ňom nemôžeš jesť, piť, a keď kričíš na slečnu za prepážkou, aké cigarety ti má podať, máš pocit, že obaja hovoríte úplne iným jazykom. 36-ročná mamička z Austrálie si však svojpomocne vyrobila rúško, ktoré všetky tieto problémy hravo vyrieši.

A ani jej to dlho netrvalo. Emily Rumbold, mamička siedmich detí, túžila po flexibilnom rúšku, v ktorom by mohla bezpečne popíjať vínko. Nikto sa jej nediví. Mať sedem detí, hodíme rúško von oknom a pijeme to víno rovno z fľaše, ale to je vedľajšie. Poobzerala sa teda po dome a hľadala čokoľvek, s čím by sa dalo pracovať.

Mamička si vytvorila praktické rúško

Narazila na balenie vlhčených utierok a bolo. Stačilo ho rozstrihnúť a pridať dve gumičky, ktorými si výtvor prichytí na tvár. So svojím veľdielom bola natoľko spokojná, že sa ho rozhodla zavesiť na TikTok. Tam spolu s manželom na profil @mumdadof7 pridávajú mnohé vtipné videá, no toto sa uchytilo hádam najviac.

@mumdadof7

#lockdown #masks #fyp #foryou #covid #doingmybit #stayhome #share #follow #melbourne

♬ Laugh Pause – Crispinion

Stal sa z neho virál a za niekoľko hodín nazbieral viac ako 40-tisíc zhliadnutí. Ľudí jej netradičné rúško úprimne pobavilo, niektorí dokonca navrhli, že by si ho mala nechať patentovať. Na záver by bolo asi vhodné dodať, že to mamička myslela čisto ako vtip. Takže ak ťa jej šikovný výtvor zaujal, super, ale určite s ním nechoď do obchodu. To už si rovno môžeš prelepiť ústa leukoplastom.

Zdroj: mumdadof7 / TikTok 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom ale tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť