Štvrtok 19.5.2022
sk
Gertrúda
cz
Ivo
, Ivoš

Mandátový a imunitný výbor bude rozhodovať o súhlase s väzbou Roberta Fica v stredu

Bez ohľadu na to, ako skončí hlasovanie na výbore, rozhodne nakoniec podľa Grendela plénum, teda poslanci prítomní v rokovacej sále, pravdepodobne na ďalší deň.


Mandátový a imunitný výbor parlamentu zasadne k žiadosti prokurátora o vydanie poslanca Roberta Fica na väzobné stíhanie v stredu 27. apríla o 12:00. Na sociálnej sieti to uviedol podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO).

„Aby každý člen výboru mohol byť prítomný a hlasovanie bolo dostatočne reprezentatívne. Nikto nemľaská, ako to nazýva dotknutý poslanec. Naopak. Všetci dotknutí majú dostatok času sa na rokovanie pripraviť. Bez ohľadu na to, ako skončí v stredu hlasovanie na výbore, nakoniec rozhodne plénum, teda poslanci prítomní v rokovacej sále, pravdepodobne na ďalší deň,“ priblížil Grendel.

Mandátový a imunitný výbor zasadne k žiadosti prokurátora o vydanie poslanca Fica na väzobné stíhanie v stredu o 12:00 -…

Posted by Gábor Grendel on Monday, April 25, 2022

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v rámci akcie Súmrak minulý týždeň obvinil šéfa Smeru-SD Roberta F., exministra vnútra Roberta K., Norberta B. a Tibora G. pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. Robert F. a Robert K. sú zároveň obvinení zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť