Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka

Manžel ju obvinil, že doma nič nerobí. Žena vyhlásila štrajk a takto to dopadlo

Už po dvoch dňoch vyzeral ich dom... nuž, veď uvidíš ako.


Domáce práce sa nevolajú prácami len tak pre nič za nič. Je to makačka. Behať po byte s mopom v ruke, pechoriť sa s prachovkou, vešať na sušiak mokrú bielizeň, len aby tam mesiac čakala, kým ju odložíš do skrine… a to radšej ani nebudeme vyťahovať umývanie okien. To je samostatná kapitola.

Napriek tomu, že žijeme v 21. storočí, aj dnes práce v domácnosti ostávajú vo väčšine prípadov na pleciach žien. A čo je ešte horšie, ich partneri to nie vždy dokážu oceniť. „Naložila umývačku, no je tam toho,“ povedia si možno. „Veď jej to zabralo päť minút.“ Keď však takýchto päťminútových záležitostí musí žena denne urobiť dvadsať, hneď sa dostávame niekam celkom inam.

Štrajkujúca manželka

Newyorčanka Lindsay Donnelly, ktorá na TikToku vystupuje ako @lindsaydonnelly2, si nedávno od svojho manžela vypočula niečo značne nemilé. Vraj toho v domácnosti nerobí dostatok. To ju, pochopiteľne, vôbec nepotešilo a rozhodla sa vyhlásiť tichý štrajk. Ak má jej muž pocit, že doma nič nerobí, tak teda naozaj nič robiť nebude.

Lindsay prestala upratovať, vykašľala sa aj na špinavú bielizeň a aby rázne podčiarkla svoje stanovisko, vybrala sa na výlet s kamarátkami. Vo virálnom videu, ktoré doposiaľ nazbieralo viac ako 18 miliónov zhliadnutí, ukazuje, že už po dvoch dňoch jej ničnerobenia vyzeral ich dom ako po výbuchu. Kto by to bol povedal, čo?

Ľudia v komentároch reagovali zmiešane. Jedni označili jej nápad za geniálny, ďalším prišlo absurdné, že sa musí uchyľovať k niečomu podobnému, aby si jej polovička všimla, že celé dni nesedí s vyloženými nohami. „Rozvod bol najlepší darček, aký som si kedy dala. Možno by si ho mala zvážiť aj ty,“ stálo v jednom z komentárov. Čo si o tom myslíš ty? Je manželova nepozornosť v tomto smere pádnym dôvodom na rozvod?

manžel, lenivosť, žena, upratovanie, domáce práce
Shutterstock

Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.