Sobota 27.11.2021
sk
Milan
cz
Xenie

Usáma bin Ládin, vodca teroristickej organizácie Al-Káida a organizátor teroristických útokov z 11. septembra 2001, sa nečakane pripomenul manželom Oliverovcom z Veľkej Británie. Ako informoval denník Daily Star, keď sa Debra Oliver prechádzala s manželom Martinom po pláži Winchelsea vo východnom Sussexe, povšimla si zvláštne tvarovanú mušľu.

Nečakaný nález

Mušľa na prvý pohľad pripomína nechválne známeho teroristického vodcu. „Je to vtipné, keďže ho aj v skutočnosti pochovali do mora,“ povedala Debra a dodala: „Nestáva sa často, že nájdete mušľu, ktorá sa na niekoho takto podobá, takže to, že sme našli Usámu, je skvelé.“

NYARAKA:Shirika la upelelezi la Marekani(CIA) limeweka hadharani nyaraka takribani 470, 000 ilizozikamata wakati wa…

Gepostet von The East African Tribune am Mittwoch, 1. November 2017

Podľa ľudí na internete sa však mušľa skôr ponáša na bývalého najvyššieho duchovného vodcu Iránu ajatolláha Sajjida Chomejního. Debra si mušľu plánuje nechať na pamiatku a jej detailnú fotku si môžeš pozrieť na tomto linku.

Usáma bin Ládin sa narodil v roku 1957 a od augusta 1988 stál na čele teroristickej organizácie Al-Káida, ktorá bola zodpovedná za mnoho útokov na civilné a vojenské ciele.

Bin Ládin tiež zosnoval a financoval útoky z 11. septembra na Svetové obchodné centrum, pri ktorých zahynulo takmer 3-tisíc ľudí. V roku 2011 ho v pakistanskom meste Abbottábád zabili americké jednotky a jeho telo hodili do Arabského mora.

Zdroj: dailystar.co.uk


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť