Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Manželia našli na záhrade zakopané mince v hodnote 10 miliónov dolárov

Nemenovaní manželia si prišli na slušné bohatstvo!


Aká je šanca, že sa vydáš do svojej záhradky a nájdeš niečo, čo z teba urobí milionára? Asi uznáš, že tá šanca je prakticky nulová. Dobrodružstvá o zakopaných pirátskych pokladoch síce všetci milujeme, ale nečakáme, že by sme nejakú vzácnosť mohli objaviť aj my. Ale občas motyka vystrelí, ako sa vraví.

Portál Unilad priniesol správu o nemenovanom manželskom páre zo Severnej Kalifornie, ktorý na prechádzke so psom v záhrade objavil skutočný rozprávkový poklad.

Najprv ich upútala hrdzavá plechovka ukrytá pod stromom. Na prvý pohľad nič zvláštne, ale inštinkt im kázal, že by ju mali bližšie preskúmať. Keď ju doma otvorili, ostali v nemom úžase. Našli v nej totiž plno zlatých mincí!

Shutterstock

Majú hodnotu miliónov

Manželom došlo, že sa na ich pozemku možno nachádza viac takýchto úlovkov, a tak sa rozhodli záhradu poriadne prekopať. Podarilo sa im objaviť ešte ďalších sedem plných plechoviek. Dohromady získali 1 427 zlatých mincí, ktoré pochádzali z roku 1847. Podľa odborníka na vzácne mince Dona Kagina je takýto nález skutočným pokladom, ktorý sa človeku podarí maximálne raz za život (a niekedy ani to nie).

Mince majú na sebe vyrazenú hodnotu 20, 10 a 5 dolárov, ale ich cena dnes bude, samozrejme, oveľa vyššia. Podľa odhadov sa pohybuje vo výške 10 miliónov dolárov (viac ako 9,5 milióna eur).

„Všetci poznáme tie príbehy z Divokého západu o zakopaných pokladoch. Myslíme si, že sú to proste výmysly, no tentokrát sa ukázalo, že je to realita,“ dodal Kagin.

A Northern California couple out walking their dog on their property stumble across $10 million worth of rare,…

Posted by NBC News on Tuesday, February 25, 2014

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.