Štvrtok 19.5.2022
sk
Gertrúda
cz
Ivo
, Ivoš

Manželia našli na záhrade zakopané mince v hodnote 10 miliónov dolárov

Nemenovaní manželia si prišli na slušné bohatstvo!


Aká je šanca, že sa vydáš do svojej záhradky a nájdeš niečo, čo z teba urobí milionára? Asi uznáš, že tá šanca je prakticky nulová. Dobrodružstvá o zakopaných pirátskych pokladoch síce všetci milujeme, ale nečakáme, že by sme nejakú vzácnosť mohli objaviť aj my. Ale občas motyka vystrelí, ako sa vraví.

Portál Unilad priniesol správu o nemenovanom manželskom páre zo Severnej Kalifornie, ktorý na prechádzke so psom v záhrade objavil skutočný rozprávkový poklad.

Najprv ich upútala hrdzavá plechovka ukrytá pod stromom. Na prvý pohľad nič zvláštne, ale inštinkt im kázal, že by ju mali bližšie preskúmať. Keď ju doma otvorili, ostali v nemom úžase. Našli v nej totiž plno zlatých mincí!

Shutterstock

Majú hodnotu miliónov

Manželom došlo, že sa na ich pozemku možno nachádza viac takýchto úlovkov, a tak sa rozhodli záhradu poriadne prekopať. Podarilo sa im objaviť ešte ďalších sedem plných plechoviek. Dohromady získali 1 427 zlatých mincí, ktoré pochádzali z roku 1847. Podľa odborníka na vzácne mince Dona Kagina je takýto nález skutočným pokladom, ktorý sa človeku podarí maximálne raz za život (a niekedy ani to nie).

Mince majú na sebe vyrazenú hodnotu 20, 10 a 5 dolárov, ale ich cena dnes bude, samozrejme, oveľa vyššia. Podľa odhadov sa pohybuje vo výške 10 miliónov dolárov (viac ako 9,5 milióna eur).

„Všetci poznáme tie príbehy z Divokého západu o zakopaných pokladoch. Myslíme si, že sú to proste výmysly, no tentokrát sa ukázalo, že je to realita,“ dodal Kagin.

A Northern California couple out walking their dog on their property stumble across $10 million worth of rare,…

Posted by NBC News on Tuesday, February 25, 2014

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť