Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Každý z nás si iste dom či byt rád skrášli nejakou tou estetickou rastlinou či kvetmi. Ako píše aj portál Unilad, podobne na tom bol aj istý Mike Doehl z kanadského Montrealu. Keď mu však pred tromi rokmi jeho manželka Joanne kúpila rastlinu, v našich končinách známu pod menom prýštec najkrajší či vianočná hviezda, ani jeden z nich netušil, čo sa z nej napokon vykľuje.

Prýštec totiž už v obchode vyzeral veľmi sucho, na prvý pohľad sa zdalo, že dlho nevydrží, čomu asi bola prispôsobená aj jeho cena (bol podozrivo lacný). Napriek tomu si ho ale Doehlovci zakúpili a začali sa oň príkladne starať. Boli rozhodnutí nešťastnú rastlinu dostať do formy, ale výsledok iste prekvapil aj ich samých.

A treba dodať, že poriadne vyrazil dych aj ľuďom na internete. Po troch rokoch je z takmer mŕtvej, vysušenej kvetiny obrovská, zdravá rastlina, ktorá stále rastie. „Keď sú veci naozaj krásne, snažím sa o ne starať. Proste to mám rád. Tie farebné kvety rastliny ma robia šťastným, obzvlášť v týchto časoch COVIDu,“ prezradil Mike.

Spolu s Joanne prýštec pravidelne zalievajú a doprajú mu tiež kvalitné hnojivo. Keď je vonku teplo, vykladajú ju na balkón, zimné mesiace zase trávi v ich pivnici. Mike dokonca v rozhovore pre CBS News zažartoval, že si tento rok zrejme nemusí robiť starosti s kúpou vianočného stromčeka. Podľa neho stačí ovešať ozdobami prýštec a vec bude vybavená! Treba jedným dychom dodať, že Mikeova rastlina by úlohu vianočného stromčeka iste bez problémov zvládla.

Profimedia

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť