Manželská dvojica z Litvy ovládla opäť súťaž, v ktorej nosia muži ženy na rukách

Oficiálne ide o súťaž manželských párov, ale pravidlá dovoľujú „naložiť“ si na ramená či plecia aj inú ženu než svoju vlastnú.

Zdroj: Visit Lakeland / flickr.com

Súťaže silných mužov nemusia so sebou prinášať len zdvíhanie kamenných blokov či ťahanie lietadiel alebo kamiónov. Presvedčili sa o tom aj vo fínskom Sonkajärvi. Takmer 500 kilometrov severne od Helsínk sa uskutočnila poriadne netradičná súťaž – prekážkový beh mužov so ženami na ramenách. Prvenstvo si rovnako ako pred rokom vybojovala dvojica z Litvy – Vytautas Kirkliauskas a jeho manželka Neringa Kirkliauskiené.

Spoločným úsilím zvládli prekážkovú dráhu dlhú 253,5 metra za 1:06,72 minúty. Iba o jednu desatinu sekundy za nimi skončil šesťnásobný svetový šampión v tejto disciplíne Fín Taisto Miettinen na pleciach s novou partnerkou Katjou Kovanenovou.

Oficiálne síce ide o súťaž manželských párov, ale pravidlá dovoľujú „naložiť“ si na ramená či plecia aj inú ženu než svoju vlastnú. Organizátori k tomu priam nabádali sloganom, že mužskí účastníci súťaže „môžu ukradnúť vedľa stojacu ženu, ak nemajú dámsku spoločnosť“.

V Sonkajärvi sa konal už 24. ročník tohto netradičného podujatia, na ktoré sa dalo kvalifikovať prostredníctvom pretekov v rôznych častiach sveta – Spojených štátoch amerických, Austrálii, Poľsku či Veľkej Británii.

Zdroj: SITA

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Fázy, ktorými si prechádzame každoročne na letných festivaloch


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME