Sobota 27.11.2021
sk
Milan
cz
Xenie

Rozmýšľal si niekedy nad tým, že by si chodil všade nahý? Presne to je dennou rutinou páru, o ktorom píše portál Unilad. Dvojica inklinuje k nudizmu a snaží sa šíriť túto myšlienku aj medzi mladými ľuďmi.

Nahota ako životný štýl

Nick a Lins cestujú po svete nahí a dúfajú, že sa im prostredníctvom ich cestovateľského blogu podarí spropagovať nudizmus. Okrem neho majú aj instagramový účet, kde sa delia s príhodami zo svojho života bez šiat.

Ich vášeň pre nahotu sa začala pred rokmi, keď navštívili wellness. Do sauny museli vstúpiť úplne nahí, bez plachty. Keďže sa im to veľmi zapáčilo, začali saunu navštevovať častejšie. Nahotu si zamilovali napokon až tak, že sa stala ich životným štýlom a aj zamestnaním. Ambiciózna dvojica začala časom organizovať dovolenky pre nudistov, a tak sa im podarilo spojiť ich dve najväčšie spoločné vášne – cestovanie a nahotu.

Jednoduchší život

Fakt, že nenosia oblečenie, je podľa nich veľkým zjednodušením života. Nemusia sa totiž zamýšľať napríklad nad tým, v čom majú dobrý zadok a ktoré plavky im viac pristanú. Podľa nich je to tiež veľmi praktické, lebo nahé telo sa usuší skôr, ako keď má na sebe plavky. Taktiež odmietajú ísť do bazénu, ak v ňom nemôžu plávať nahí.

Málo prístupných informácií

Hlavnou myšlienkou ich práce je, aby ukázali aj mladým ľuďom, že nudizmus nie je len niečo pre prívržencov hippies alebo starých ľudí, ale životný štýl, pomocou ktorého si človek môže život vychutnávať ešte intenzívnejšie.

Aby sa vyhli zbytočným faux pas na cestách, snažili sa predtým zistiť čo najviac informácií, no zistili, že na internete je veľmi málo stránok, ktoré sa venujú tejto problematike. Preto sa to rozhodli zmeniť. Od začiatku blogovania o nudistickom cestovaní začala dvojica dostávať správy a e-maily od iných ľudí v ich veku, ktorí im ďakujú za pomoc pri oboznamovaní sa s nudizmom.

Boja sa, že nudizmus vymizne

Počas svojich ciest mali Nick a Lins možnosť zistiť, ako sa nudizmus líši v jednotlivých kútoch sveta, a tiež prišli na to, že nahotu častejšie praktizujú staršie generácie v USA a Európe. Obávajú sa však, že by sa nudizmus mohol úplne vytratiť, ak v ňom mladšie generácie nebudú pokračovať, a aj preto začali s edukáciou mladšej generácie v tejto oblasti.

Ich instagram je plný fotiek z ich bežného nahého života

Zdroj: Unilad


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť