Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 8.12.2023
sk
Marína
cz
Květoslava

Marilyn Monroe či Kleopatra. Historické osobnosti, ktoré by dnes ovládli sociálne siete

V dobe ich najvyššej popularity neexistovali sociálne siete. Dnes by ich profily patrili medzi exkluzívnu smotánku.


Prinášame ti zoznam dávno zosnulých historických postáv, ktoré by aj dnes dominovali sociálnym sieťam. Kde by si sledoval Kleopatru, Al Caponeho či Napoleona?

Hrdinovia aj darebáci histórie sa k širokej verejnosti vyjadrovali nespočetnými spôsobmi. Niektorí postavili armády. Iní bojovali za spoločenskú zmenu. A niektorí z nich zaplatili tú najvyššiu cenu. Jedno ale majú spoločné – počas svojho života dokázali veľké, aj keď často neslávne známe veci. Položte si otázku: Čo všetko by dokázali dnes, ak by mali v rukách silu sociálnych sietí? Možno poznáme odpoveď.

1. Marilyn Monroe

Zabudnite na Kardashianky. Marilyn by bola určite nekorunovanou kráľovnou Instagramu. Videá, na ktorých spieva text piesne Happy Birthday a venuje ich vtedajšiemu prezidentovi Kennedymu, by sa stali virálnym hitom. To by jej vynieslo publicitu, ktorú tak milovala. A určite by sme ju videli aj ako porotkyňu v nejednej speváckej reality show.

história, osobnosť, sociálne siete, Marilyn Monroe
Canva / vygenerované umelou inteligenciou

2. Martin Luther King, Jr.

Neuveriteľné a strhujúce prejavy tohto bojovníka za správnu vec by z neho urobili senzáciu na YouTube. Nasledovali by ho milióny ľudí, ktorých by v okamihu očaril svojím nasadením za vec, ktorej veril až do osudného roku 1968, keď bol zastrelený.

Jeho 17-minútový prejav, neskôr známy ako „I Have a Dream“, by trhal rekordy. Cez telemosty by vystúpil v mnohých kútoch sveta a jeho publikum by ho ochotne nasledovalo kamkoľvek.

história, osobnosť, sociálne siete, Martin Luther King
Canva / vygenerované umelou inteligenciou
Nazývajú ju najnebezpečnejšou ženou sveta. Kto je sestra severokórejského vodcu?

Odporúčame prečítať:

Nazývajú ju najnebezpečnejšou ženou sveta. Kto je sestra severokórejského vodcu?

3. Kleopatra VII.

Jej kráse by sa darilo na Instagrame, ale jej politická zdatnosť by jej pomohla ovládnuť Facebook. O kráse tejto panovníčky sa napísali celé knihy a sfilmovalo nemalé množstvo filmov. Možno ste to nevedeli, ale zároveň bola aj posledným nezávislým staroegyptským vládcom.

Instagramom aj Facebookom by sa preháňali jej fotografie z návštevy Ríma v spoločnosti samotného Cézara. Pre dnešný bulvár by podobný vzťah určite znamenal predčasné Vianoce.

história, osobnosť, sociálne siete, Kleopatra
Canva / vygenerované umelou inteligenciou

4. Nikola Tesla

Srbský génius, neustále hnaný súbojom s Edisonom, by sa určite snažil pretlačiť striedavý prúd na každý sociálny kanál. Jeho vzdelávacie príspevky by zaplavovali Instagram a Tesla by sa stal možno tým najväčším popularizátorom vedy na svete.

Je ale celkom možné, že Teslovi by klasické sociálne siete nestačili, a preto by sme boli svedkami zrodu niečoho naozaj výnimočného. Ak sa totiž vysloví meno Tesla, ľudstvo očakáva šok. A inak by to určite nebolo ani v tomto prípade.

história, osobnosť, sociálne siete, Nikola Tesla
Canva / vygenerované umelou inteligenciou

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Andrej Jakubík
Moje články na EMEFKA sú hlavne o zaujímavostiach sveta okolo nás. Tých známych, menej známych, živých aj neživých. Doma som v zoológii, botanike, histórii, ale aj záhadách a všadeprítomnej popkultúre. A jedno zvláštne miesto v mojom živote zaujímajú ryby.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.