5. Al Capone
„Podnikateľ“ Capone vždy tvrdil, že nie je ničím viac ako iba legitímnym obchodníkom. Čo z toho vyplýva? Predstavujeme vám teda novú hviezdu sociálnej (a pracovnej) siete LinkedIn.
Celkom iste by jeho dnešné „obchodovanie“ zamávalo aj so svetom kryptomien a cenou nejednej zaujímavej burzovej komodity. Ak by ale jeho povaha ostala nezmenená, jeho obchody by určite nemali čisté pozadie. Nebol by ale prvý ani posledný.
6. Napoleon Bonaparte
Nikdy nikoho neposudzujte podľa výšky. Bol by z neho skvelý motivátor a jeho instagramové portréty by vládli virálnemu svetu. V skutočnosti bola jeho výška v tej dobe priemerná a nie podpriemerná, ako sa zvykne tradovať.
Svet ho pozná ako skvelého vojenského taktika, ale už menej známe je jeho matematické nadanie a skutočnosť, že vo svojej armáde mal aj desiatky vedcov, ktorí mapovali nové územia, skúmali životné prostredie a miestnu kultúru. Práve Napoleonovi vďačíme za objav niektorých skutočne výnimočných historických artefaktov. So svojimi objavmi by sa dnes neváhal pochváliť Instagramu aj Facebooku.
7. Čingischán
Nikto mu nestál v ceste v okamihoch, keď dobyl veľké časti Ázie – ale verte nám, jeho dnešné tweety by boli ešte mocnejšou zbraňou. Navyše, za jeho panovania vznikol v Číne veľmi dômyselný poštový komunikačný systém, ktorý prekvapil aj nejedného európskeho cestovateľa.
Viete si predstaviť, čo by tento mocný panovník dokázal, ak by dostal do rúk silu sociálnych sietí? Bolo by celkom možné, že by sme ako úradný jazyk používali jeden z mongolských dialektov.
Zabudli sme na niektorú postavu z histórie? Daj nám vedieť a urobíme pokračovanie.