Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Martin Klus sa rozhodol vystúpiť z SaS, nesúhlasí s návrhom na vyslovenie nedôvery vláde

Už na konci októbra oznámil, že vystupuje z poslaneckého klubu SaS a odstupuje z postu podpredsedu strany.


Poslanec Národnej rady SR Martin Klus sa rozhodol vystúpiť zo strany Sloboda a Solidarita (SaS). Oznámil to na sociálnej sieti.

Dôvodom jeho rozhodnutia je, že SaS podala návrh na vyslovenie nedôvery vláde, čo oznámil vo štvrtok šéf liberálov Richard Sulík. Klus s týmto krokom nesúhlasí. Ako uviedol, rešpektuje rozhodnutie svojich kolegov a kolegýň z SaS a chápe, že je legitímnou snahou opozície robiť práve takúto politiku a SaS už veľa iných možností aktuálne nemá.

Zároveň však zdôraznil, že pre neho osobne je omnoho dôležitejšie, aká je predpokladaná koncovka, ak by sa im to podarilo. „Opäť opakujem, že tu nie ako politik, ale ako politológ odhadujem v triumfálnom návrate strán Smer-SD a Hlas-SD. Presne ako v predčasných voľbách v roku 2012, tentoraz možno aj s ústavnou väčšinou,“ napísal Klus.

PRIŠIEL ČAS SA DEFINITÍVNE ROZLÚČIŤ 👋🏻Dnes kolegyne a kolegovia z SaS ohlásili snahu odvolať vládu pod vedením Eduarda…

Posted by Martin Klus on Thursday, December 1, 2022

Bývalý štátny tajomník rezortu zahraničia Klus zároveň predpokladá, že rovnako ako v roku 2012, aj teraz by SaS po takomto kroku mala vážny problém obhájiť svoju parlamentnú existenciu. „Vtedy to dala s odretými ušami na 5,88 percenta. Preto sa dosť čudujem, že sú ochotní ísť do takéhoto vážneho rizika,“ podotkol. Ako člen SaS sa s týmto nedokáže stotožniť, preto sa definitívne rozhodol požiadať v najbližších dňoch aj o ukončenie členstva.

Na konci októbra oznámil, že vystupuje z poslaneckého klubu SaS a odstupuje z postu podpredsedu strany. „Ďakujem za osem rokov spolupráce a tri roky členstva, ktoré mi mnohé dali. Moja časť dohody o korektnom a priateľskom odchode stále platí, i keď sa môže zdať už len ako jednostranná. Mojim bývalým kolegyniam a kolegom úprimne prajem všetko dobré a kiež by som sa pre dobro Slovenska v mojich prognózach radšej mýlil ja,“ uzavrel Klus.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť