Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 23.9.2023
sk
Zdenka
cz
Berta
, Bertina

Martin: V zastupiteľstve sa objavila iniciatíva na premenovanie ulíc spätých s Ruskom

Názvy niektorých martinských ulíc sa možno v budúcom roku premenujú.


Názvy niektorých martinských ulíc sa možno v budúcom roku premenujú. V mestskom zastupiteľstve získal podporu návrh poslanca Milana Ftoreka na vypracovanie zoznamu ulíc, ktorých niekdajšie premenovanie pred rokom 1989 je spojené s komunistickým režimom, respektíve krajinou, ktorá bezprecedentne napadla Ukrajinu.

„Ulice ako Leningradská, Moskovská, Volgogradská či Konevova by naozaj nemali mať v centre národnej kultúry mesta Martin miesto. Zvlášť, keď nám tu absentujú ulice pomenované po významných slovenských osobnostiach či takých osobnostiach, ktoré sa výraznou mierou pričinili o rozvoj nášho mesta,“ poznamenal Ftorek.

Shutterstock

Podľa jeho slov je veľkou hanbou, že vlastnú ulicu v Martine nemá napríklad Tomáš Gariggue Masaryk. „Nemá ju však ani Karol Plicka či Štefan Krčméry. Naproti tomu máme niekoľko ulíc pomenovaných po ľuďoch, ktorí boli počas totality perzekuovaní, takže by bolo načase, aby táto pouličná schizofrénia v Martine skončila,“ dodal Ftorek.

Podľa uznesenia schváleného šestnástimi poslancami bude za vypracovanie zoznamu zodpovedný prednosta mestského úradu. Hotový by mal byť do konca tohto kalendárneho roka a poslúži ako prvotný podklad pre premenovanie daných ulíc.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.