Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 9.12.2022
sk
Izabela
cz
Vratislav

Situácia ohľadom pandémie koronavírusu sa pomaly, ale isto zlepšuje (snáď to nezakríkneme), čo znamená, že už opatrne môžeme vyhliadať aj otvorenie kín. Na pláne je hneď niekoľko pozoruhodných filmov na čele s marvelovkami.

Marvelovské univerzum v posledných dňoch a týždňoch žilo hlavne na streamovacej platforme Disney+, kde si odbili premiéru seriály WandaVision a The Falcon and the Winter Soldier, ktoré pozbierali pochvalné kritiky aj divácke reakcie.

Walt Disney Studios
Motion Pictures

Očakávané novinky

Teraz sa nás ale šéfovia Marvelu/Disney Studios rozhodli nalákať na epické filmové kúsky, ktoré uvidíme na strieborných plátnach. V nich definitívne vykročíme do štvrtej fázy marvelovského vesmíru, na čo nás pripravuje aj nová upútavka. Tá dokáže jednak zabrnkať na nostalgiu a emócie (príhovor zosnulého Stana Leeho, ukážky z predchádzajúcich filmov), ale aj natešiť na nové dobrodružstvá.

Najviac pozornosti púta najmä komiksovka Eternals, za ktorou stojí čerstvá držiteľka Oscara Chloé Zhao. Tá má za sebou tituly ako The Rider či Krajina nomádov. Posledný menovaný film si odniesol aj Oscara za najlepší film.

Ide skôr o artovú a nezávislú režisérku, bude ale zaujímavé sledovať, ako si poradí s epickým blockbusterom. Prvé zábery ale dávajú tušiť, že by nás v kinách mohla čakať naozaj veľká paráda. Na prvý pohľad vidno, že film točil niekto s jasnou víziou a nie iba nejaký nepodstatný remeselník.

Vo filme uvidíme tiež celý zástup skvelých hercov ako Angelina Jolie, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Lauren Ridloff, Brian Tyree Henry, Salma Hayek, Lia McHugh, Don Lee či Kit Harington. Zdá sa, že svoju rolu si užíva hlavne Angelina Jolie, ktorá vyzerá naozaj perfektne.

Príbeh sa odohráva po udalostiach Avengers: Endgame a rozpráva o mimozemskej rase, ktorá žije na Zemi už 7-tisíc rokov a ochraňuje ľudstvo. Teraz sa však jej členovia stretnú s naozaj silným protivníkom. V slovenských kinách by sme sa filmu mali dočkať 4. novembra tohto roku.

Starí známi aj noví hrdinovia

Okrem toho sme sa dočkali aj nových záberov z presunutej komiksovky Black Widow, ktorú uvidíme 9. júla 2021 a zaujímavo vyzerajúceho titulu Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings. Ten nám predstaví doteraz nevideného hrdinu Shang-Chiho a do kín sa dostane 3. septembra tohto roku.

Nesmieme tiež zabudnúť na tretieho Spideyho s názvom Spider-Man: No Way Home, ktorý dorazí 16. decembra tohto roku.

Disney tiež predstavil oficiálne názvy viacerých pokračovaní. Menovite je to sequel Captain Marvel s názvom The Marvels (opäť s Brie Larson v hlavnej úlohe) či pokračovanie Black Panthera s názvom Black Panther: Wakanda Forever. To sa bude musieť vysporiadať s neprítomnosťou Chadwicka Bosemana, ktorý minulý rok prehral boj s rakovinou. Tvorcovia mu ale iste zložia patrične silný a emotívny hold.

Walt Disney Studios Motion Pictures

Na premiéru filmov Ant-Man and the Wasp: Quantumania a Strážcovia galaxie 3 si počkáme až do roku 2023. O ich deji je teda zatiaľ známe pomerne málo. Vieme len toľko, že v Ant-Manovi sa ako záporák objaví Kang Dobyvateľ v podaní Jonathana Majorsa.

Fanúšikov tiež iste poteší, že sa opäť dočkáme rebootu Fantastickej štvorky. Snáď to už tentokrát vyjde.

Nižšie ti prinášame kompletný prehľad premiér

Black Widow – 9. júl 2021
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – 3. september 2021
Eternals – 4. november 2021
Spider-Man: No Way Home – 16. december 2021
Doctor Strange in the Multiverse of Madness – 24. marec 2022
Thor: Love and Thunder – 5. máj 2022
Black Panther: Wakanda Forever – 7. júl 2022
The Marvels – 10. november 2022
Ant-Man and the Wasp: Quantumania – 16. február 2023
Strážcovia Galaxie 3 – 4. máj 2023
Fantastická štvorka – (zatiaľ neurčený dátum premiéry)

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť