Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin

Marvel predstavil prvého gay Spider-Mana. Čo o ňom vieme?

Ide o jeden z variantov, ktorý sa objaví v komikse Spider-Verse.


Komiksový gigant neprestáva vo svojej snahe presadzovať myšlienky diverzity a medzi jeho novšími postavami nájdeme osoby čoraz viac rozmanitejšie, čo sa týka ich národnosti, sociálneho pôvodu alebo aj sexuálnej identity.

Najnovším prírastkom do rodiny LGBT hrdinov Marvelu je Web-Weaver. Ide o variant Spider-Mana z niektorého z alternatívnych vesmírov, ktorý bude mať svoju premiéru na stránkach komiksu Edge of Spider-Verse #5 vychádzajúceho v septembri. Správu priniesol web CBR.

Keďže september je ešte ďaleko, o novom hrdinovi toho vieme veľmi málo. Nejaké informácie zdieľal na Twitteri autor Steve Foxe, ktorý Web-Weavera predstavil. Tento variant Spider-Mana je otvorený a neskrývaný gay, s prejavom, aký si zvykneme spájať so ženským spektrom.

Obálka komiksu, v ktorom sa Web-Weaver ukáže svetu, naznačuje, že nový hrdina bude bojovať proti lovcovi Kravenovi. Ako v komentári na Twitteri potvrdil Foxe, ide naozaj o Kravena, ktorý v tejto alternatívnej realite získal schopnosti Spider-Mana.

Bude to fungovať?

Až na jeseň sa teda dozvieme, či sa Marvelu podarilo úspešne vytvoriť novú a jedinečnú postavu, alebo pôjde len o zúfalú snahu zaujať LGBT komunitu. Niektoré podobné snahy v minulosti boli dosť kŕčovité, inokedy nové queer postavy dokázali čitateľov naozaj osloviť.

Keď Marvel v roku 2020 prišiel s novými hrdinami v podobe dvojičiek Snowflake a Safespace, vyslúžil si poriadnu dávku kritiky. Išlo o veľmi necitlivé vyobrazenie nebinárnych osôb, ktoré boli súrodencami a zároveň boli vo vzťahu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť